България започна втория ден на олимпийските квалификации с две победи

България започна втория ден на олимпийските квалификации с две победи

Владимир Далаклиев изигра инфарктен мач срещу поляк

Успешно за България започна втория ден на олимпийските квалификации по таекуондо. Владимир Далаклиев изигра повече от инфарктен мач срещу представител на Полша. 


През първите две части съперникът на Влади водеше в резултата, но в третата част Далаклиев направи поредица от силни удари и след нокдаун от страна на Влади се наложи полякът да получи лекарска намеса. 


В крайна сметка редовното време завърши наравно 19:19, но в продължението мощната атака на Далаклиев даде резултат и той излезе краен победител.


Бронзовата медалистка от Европейското първенство Илина Иванова победи в първата си среща представителката на Израел Ривка Байех. 


През първата част и двете състезателки залагаха на сигурни атаки, като играеха точка за точка. През втората играта се отвори и Илина направи поредица от удари, което в крайна сметка доведе до резултат 19:16 за израелката. 


В решителната част обаче Иванова получи ценни съвети от треньорите си Фарзад Золхадри и Николай Богданов, което даде резултат. Илина успя да обърне резултата в своя полза и се поздрави с краен успех 27:23. Така тя се класира за втория кръг, където се изправя срещу представителка на Латвия.

Лидия Златкова от КИБИ Сандански стана световен вицешампион но Шотокан Карате До

В първенството участваха 1085 състезатели от 27 държави, от 5 континента

Българските отбори спечелиха най-много медали на Международния турнир по таекуондо „Рамус София Къп“

За отличията се бориха над 600 състезатели от близо 10 държави

Спортният министър, ректорът на НСА и посланикът на Република Корея дадоха старт на Международния турнир по таекуондо „Рамус София Къп“

Димитър Михайлов, организатор на турнира: Стартирахме преди 13 години с цел да популяризираме и развиваме българското таекуондо

Международният турнир по таекундо „Рамус София къп“ стартира утре

За медалите ще се борят 600 състезатели

Потвърдено: Кубрат Пулев ще се бие в Дубай

Световната боксова асоциация (WBA) разреши на Кубрат Пулев да се боксира срещу руснака Мурат Гасиев на 12 декември в Дубай

Борислав Велев - Рой се подлага на операция тази седмица

Тази травма автоматично го вади от участие в MAX FIGHT 63

Дадоха добра оценка за боксьорите на Европейското първенство за ученици

Треньорите на националния отбор на България по бокс за юноши Михаил Таков и Петър Лесов изразиха задоволството си от представянето на талантите на Европейското първенство за ученици в Будва.

Рами Киуан: Годината беше страхотна за мен

Българският боксьор Рами Киуан е доволен от представянето си през сезон 2025, след като през септември стана вицешампион в категория до 75 килограма на Световното първенство в Ливърпул, а към това той добави и две сребърни отличия от състезания за Световната купа.

Франк Уорън: Кубрат Пулев е длъжен да защитава титлата си срещу Итаума

Един от най-влиятелните фигури в световния бокс - Франк Уорън, заяви, че Кубрат Пулев е длъжен да защитава своята титла срещу неговия клиент и считан за бъдеща звезда Моузес Итаума.