Кой ще стане шампион на Евро 2020?

08 май 2021 21:25

ОГРОМНА ДРАМА: Храбър Челси надви Ман Сити с гол в 92-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси успя да победи с 2:1 Манчестър Сити в дербито на 35-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора, които в края на май ще спорят за трофея я Шампионската лига изиграха много интригуващ сблъсък на "Етихад" и лондончани успяха с пълен обрат да отменят празненствата на "гражданите".

Гуардиола и компания имаха нужда от трите точки днес, за да си гарантират титлата в Англия, но сега ще трябва да изчакат поне 24 часа, тъй като загуба на Манчестър Юнайтед срещу Астън Вила утре ще им гарантира първото място.

Челси пък вече е трети в подреждането, след като измести от там Лестър, който вчера стъпи накриво срещу Нюкасъл.

В първите 10 минути момчетата на Пеп Гуардиола започнаха по-добре срещата. Серхио Агуеро стреля над вратата на Менди в 4-та минута, а Феран Торес не уцели целта 4 минути по-късно.

В 17-та минута Нейтън Аке успя да стигне до удар с глава след корнер, но двамата с Аймерик Лапорт си попречиха. Темпото постепенно спадна обаче, а двата тима не позволяваха положения пред собствените си врати.

В 34-та минута дойде и първият истински точен удар в срещата. Рахийм Стърлинг напредна по левия фланг и преодоля двама бранители преди да нанесе изстрел, който обаче Менди изби с вещина.

С напредването на частта обаче "гражданите" ставаха все по-настървени и в логично стигнаха попадения очно в края на частта. Първо Рахийм Стърлинг успя да матира Челси в 44-та минута, а само две минути по-късно Серхио Агуеро профука идеален шанс за 2:0, изпускайки от бялата точка.

В началото на втората част Челси се опита да се пробуди, а Рийс Джеймс тества рефлексите на Едерсон, който обаче се справи с лекота със ситууацията. Така се стигна и до 63-та минута, в която Хаким Зиеш успя да се възползва от асистенция на Сезар Аспиликуета, за да върне паритета на "Етихад" - 1:1.

В 73-та минута дойде златен шанс за гостите дори да обърнат резултата. След пробив по десния фланг на Рийс Джеймс, англичанинът пласира чудесно центриране, успоредно на гол линията, но Тимо Вернер не успя да достигне топката, за да я вкара в опразнената мрежа.

Пет минути Габриел Жезус не успя да уцели вратата на Челси от отлична позиция, а седем минути по-късно Фил Фодън беше на сантиметри от това да намери рамките на вратата на Едоард Менди. Драмата обаче беше пълна, след като Маркос Алонсо успя да изтръгне сензационен успех за Челси буквално в последната минута на мача.

Ман Сити - Челси 1:2
1:0 Стърлинг 44