Арсенал удари разсеян Челси в лондонското дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" останаха четвърти в Англия след куп пропуски, драма в края и гаф на Жоржиньо

Макар да прави най-слабия си сезон от 1994 г. насам, отборът на Арсенал победи в трети пореден мач Челси.

Този път „топчиите“ спечелиха лондонското дерби от 36-ия кръг на английската Висша лига с минималното 1:0 след голяма грешка на Жоржиньо.

Преди това пък момчетата на Томас Тухел, които нямаха загуба от 7 мача, направиха поредния си голям пропуск.

Този път грешник не бе Тимо Вернер, получил получи почивка преди финала срещу Лестър в събота на „Уембли“.

Още в 11-ата минута неговият сънародник Кай Хаверц трябваше да открие резултата, след като отне топката от изнасящия я Мари и остана сам срещу стража на Арсенал.

21-годишният германски национал имаше предостатъчно време да подготви удара си, но вложи прекалено много сила и стреля високо над вратата на Бернд Лено.

Малко по-късно се стигна и до решителния момент в дербито на "Стамфорд Бридж".

В 16-ата минута Жоржиньо за малко да си вкара куриозен автогол, връщайки силно топката към напусналия вратата си Кепа Арисабалага.

Последният все пак успя със сетни сили да спаси, но топката попадна у Пиер-Емерик Обамеянг.

Той я върна към Емил Смит Роу, който хладнокръвно откри резултата.

След това Челси пое инициативата и имаше игрови превес, но не успя да се възползва, тъй като нямаше късмет, а и вратарят Лено блесна с решителни намеси.

Една от тях бе срещу Мейсън Маунт, изведен от Хаверц в 28-ата минута.

Три минути след това Пулишич засече с глава на втора греда след корнер, но над напречната греда.

Така Арсенал се оттегли на почивка с гол аванс и един точен удар за полувремето.

Скоро след паузата Челси можеше да изравни.

В 55-ата минута Рийс Джеймс подаде към Хъдсън-Одой, който от дъгата пред пеналта не намери целта.

Четири минути преди края на редовното време пред Кристиан Пулишич се откри страхотна възможност.

Той бе намерен непокрит в наказателното поле от Хъдсън-Одой, но не успя да засече добре топката с атрактивен удар и я прати встрани.

За капак, в последната минута на редовното време Челси два пъти удари горната греда след последователни опити на Зума с глава и на резервата Жиру от непосредствена близост.

Така "сините" загубиха, а Арсенал записа първи дубъл в столичното дерби от сезон 2003/2004, когато спечели титлата.

Сега обаче хората на Микел Артета са едва 8-и в класирането с 55 точки, докато Челси има с 9 повече и заема четвъртото място, но битката за него остава непредвидима.

Челси – Арсенал 0:1
0:1 Смит-Роу (16)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕЛСИ: Кепа, Аспиликуета, Тиаго Силва, Зума, Джеймс, Гилмор, Жоржиньо, Чилуел, Маунт, Хаверц, Пулишич;

АРСЕНАЛ: Лено, Габриел, Мари, Холдинг, Тиърни, Елнени, Партей, Сака, Йодегор, Смит-Роу, Обамеянг;