Кой ще стане шампион на Евро 2020?

13 май 2021 16:30

Царско село и Ботев Пловдив не се победиха (ВИДЕО)

Царско село и Ботев Пловдив завършиха наравно 0:0 в двубой от поредния кръг на плейофите в efbet Лига. Така "царете" остават на 5 точки от Черно море, който е и с мач по-малко. Двата отбора спорят за седмото място, което дава право на бараж за евротурнирите.

"Канарчетата" пък досега бяха в серия от 5 поредни загуби в efbet Лига и продължават без успех след равенството днес.

Още в 1-ата минута гостите можеха да поведат, след като Атанас Илиев бе изпуснат отляво и върна към Маркиньос, но ударът му бе избит от Джони Пласид. Осем минути по-късно Реда Рабей нахлу отляво в наказателното поле и пусна топката покрая излезлия да го пресрещне вратар на Царско село. Притичалият Иван Бандаловски обаче изби лекия му удар.

Домакините отговориха с индивидуален пробив в 15-ата минута на Кавдански през центъра, завършил с шут на Димитър Костадинов, който обаче бе отклонен в корнер.

Грешките в отбраната на Царско село продължиха и при една от тях в 36-ата минута Маркиньос изведе Атанас Илиев на отлична позиция, но ударът му бе слаб и право в ръцете на Джони Пласид.

Три минути преди почивката Джонатан Перейра не успя да се възползва от поредния подарък, след като от непосредствена близост прати топката в аут.

В последните секунди на първата част с добра изява блесна и вратарят на Ботев Пд Янко Георгиев. Андерсон получи хубав пас от Манев и шутира, но стражът на "канарчетата" беше добре позициониран и изби.

Най-чистото голово положение през второто полувреме се откри пред отбора на Ботев в 67-ата минута. Емануел Току намери Реда Рабей в наказателното поле. Халфът не пое много добре, но все пак шутира, а Джони Пласид се отчете със страхотна намеса.

В 82-ата минута Андерсон Кордейро влезе в наказателното поле, но Янко Георгиев внимаваше, излезе напред и отрази удара му по земя. Ботев отговори в ответната атака с удар на Джонатан. Топката дойде назад за бразилеца, но той все пак успя да нанесе шут, който беше блокиран от Мартин Кавдански.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Царско село: Джони Пласид,  Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Панайотис Лука, Лъчезар Балтанов, Андерсон Коста, Димитър Костадинов, Емануил Манев, Луис Педро, Дилан Мартенс, Иван Бандаловски

Ботев Пловдив: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Па Конате, Виктор Генев, Хосе Мартинс, Атанас Илиев, Мишел Еспиноза, Емануел Току, Реда Рабей, Станислав Работов, Атанас Чернев