България с две квоти за Токио 2020 в бадминтона

България с две квоти за Токио 2020 в бадминтона

Сестри Стоеви и Линда Зечири ще представят страната ни

България ще бъде представена от двукратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева, както и от Линда Зечири на сингъл жени в турнира по бадминтон на Олимпийските игри в Токио 2020.


БФБадминтон получи официално съобщение от Международната федерация с потвърждение на двете квоти, след като вчера стана ясно, че силният турнир в Сингапур в началото на юни отпада от календара заради пандемията от коронавирус.


Сестри Стоеви са осми в ранглистата за Токио с 55180 точки. Линда Зечири заема 32-ото място в класацията за Олимпийските игри с актив от 21752 точки. Така трите българки ще участват на втора поредна олимпиада след Рио де Жанейро 2018.

 
Официализираха български световен рекорд

Международната асоциация по зимно плуване (IWSA) изпрати официален сертификат за световния рекорд на 450 метра при мъжете, поставен от Цанко Цанков по време на Световното първенство по зимно плуване в началото на месеца в Оулу, Финландия.

Пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Николова и Брезалиева се наредиха съответно четвърта и пета във финала на лента

Без медал за Николова и Брезалиева на лента

Шампионка стана украинката Таисия Онофричук

Страхотна! Стилияна Николова грабна сребро на топка

Стилияна Николова донесе голяма радост за България от Световната купа, след като завоюва сребърното отличие във финала на топка

Ударно начало! „Съвет за спортно развитие – Пловдив“ подкрепи стотици деца

Организаторите наградиха председателя на фондацията Иван Пашов с купа и златен медал

Ансамбълът ни остана с бронз в многобоя (ВИДЕО)

Ансамбълът на България спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в София