Джокович се класира за четвърти кръг на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Водачът в световната ранглиста ще срещне за място на четвъртфиналите италианеца Лоренцо Музети

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за 12-и пореден път за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Шампионът през 2016 година и миналогодишен финалист надделя без особени затруднения над Ричардас Беранкис (Литва) с 6:1, 6:4, 6:1 за 92 минути.

34-годишният белградчанин не допусна пробив в мача, като пласира 30 печеливши удара срещу 20 на съперника. Той допусна едва 18 непредизвикани грешки срещу 35 на Беранкис, което натежа.

Литовецът беше малко по-равностоен само във втория сет, който загуби след брейк в петия гейм.

Джокович ще срещне за място на четвъртфиналите италианеца Лоренцо Музети.

Музети надделя над сънародника си Марко Чекинато в много оспорван мач с 3:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:3 след малко повече от три часа игра.

Номер 10 в схемата Диего Шварцман (Аржентина) също продължава напред след 6:4, 6:2, 6:1 над 37-годишния германски ветеран Филип Колшрайбер.

Шварцман, полуфиналист от миналия сезон, очаква друг германец Ян-Ленард Щруф в четвъртия кръг.

Щруф отстрани 18-годишния испански дебютант в основната схема на "Ролан Гарос" Карлос Алкарас с 6:4, 7:6(3), 6:2. Така той изравни най-доброто си постижение в Париж от 2019 година.