Бронзови медали за Стойка и Станимира в Париж

Бронзови медали за Стойка и Станимира в Париж

Двете постигнаха основната цел – спечелване на олимпийски квоти за Токио

Стойка Кръстева и Станимира Петрова заеха трети места, съответно в категории до 51 и до 57 килограма на европейската олимпийска квалификация в Париж. Родните националки допуснаха поражения на полуфиналите във френската столица днес. Въпреки това те могат да са доволни от представянето си, предвид че постигнаха основната цел – спечелване на олимпийски квоти за Токио след месец и половина.

 
Кръстева отстъпи на туркинята Бусе с 0:5 съдийски гласа. Двукратната европейска шампионка и носителка на два сребърни медала от световни първенства изигра добър мач, но в крайна сметка трябваше да се примири с бронза от турнира. Тя допусна обрат, след като спечели първия рунд, но съдиите прецениха, че е загубила другите два.
 
Петрова пък водеше в картите на реферите след първите два рунда срещу Микаела Уолш. Ирландката обаче показа по-голяма активност в третия, което бе достатъчно, за да убеди съдиите, че заслужава успех с 3:2 гласа.
Награждават сумист №1 на България

Церемонията е на 15 декември

Пулев: Гасиев е голям шампион, но ще покажа, че аз съм по-добрият

44-годишният българин излиза в петък на ринга в Дубай

Кобрата: По-добър съм от Гасиев и ще го покажа

"Чувствам, че съм най-добрият, чувствам се страхотно", каза боксьорът

Пулев: Ще победя трудно, но убедително

Кубрат Пулев ще се бие с руснака Мурат Гасиев на 12 декември в Дубай. Битката е за регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) в тежка категория.

Знамето на Световната таекуондо федерация бе предадено на България

България домакин на голям форум през 2027 г.

Турнирът по борба "Дан Колов - Никола Петров" в Пловдив, приемаме и две европейски първенства

Най-големият международен турнир по борба на българска територия "Дан Колов - Никола Петров" бе насрочен за месец март в Пловдив, обяви родната федерация.

Бронз и пето място за България от световното по таекуондо

Треньор на Християн Георгиев и Ерика Карабелева е Фарзад Золхадри

Станислав Митков стана световен вицешампион

Утре двама българи излизат в битки за нови медали

Кубрат Пулев: Джошуа-Пол не е истински мач

Кубрат Пулев се изказа скептично за боксовия мач между Джейк Пол и Антъни Джошуа, но същевременно предупреди феновете да не отписват напълно ютубъра, превърнал се в професионален боец