Боксовите националки показаха медалите преди завръщането от Париж

87 боксьори влизат в спор за отличията на държавното в Ямбол

Стойка Кръстева и Станимира Петрова показаха медалите си от европейската олимпийска квалификация в Париж.

Двете позираха с отличията след края на битката за квоти за Игрите в Токио след месец и половина.

Звездите на националния ни тим по бокс достигнаха до бронзовите медали в своите категории във френската столица.

Те изпълниха целта, като ще боксират за втори път в кариерите си на най-големия спортен форум на планетата.

Стойка зае трето място в категория до 51 килограма и се завръща на Олимпиадата след Лондон 2012.

Станимира от своя страна стана трета в по-горната категория – до 57 кг и ще боксира на втори пореден форум на петте преплетени кръга, след Рио 2016.

Националният ни тим се завръща днес от Париж и ще продължи подготовката си за Олимпийските игри в Токио.

Междувременно стана ясно, че 87 боксьори от 33 клуба ще вземат участие в Държавния личен шампионат за младежи, който ще се проведе в Ямбол.

Турнирът стартира днес и ще продължи до събота, 12 юни.

Участие на Държавното ще вземат всички по-изявени имена от боксьорите ни в тази възраст. На ринга ще се качат редица призьори от европейски и световни първенства, което ще направи състезанието още по-интересно.

Най-оспорвана се очертава да бъде категорията до 69 килограма. За там са заявени 16 боксьори. С един по-малко са те при 64 килограмовите, а десетима са записани за двубои за отличията в категория до 60 кг.

Ще можете да следите резултатите и развоя на събитията от турнира в официалния сайт на БФ Бокс.