Проект на БФС за интеграция на бежанците спечели подкрепата на УЕФА

Проект на БФС за интеграция на бежанците спечели подкрепата на УЕФА

Вижте подробности

 Разработеният от Българския футболен съюз проект „Добре дошли в България! Семейни тренировки по футбол за бежанци“ спечели финансиране от страна на УЕФА по програмата на Европейската футболна асоциация за интеграция на бежанците. Общо 17 държави-членки се бориха за подкрепата на УЕФА, като в крайна сметка отличените от гледна точка на структура, визия и цели концепции са тези на България, Хърватия, Уелс, Финландия, Северна Ирландия и Армения.

 
На официална онлайн церемония ръководството на европейския футбол похвали разработката на БФС, а участниците заедно отбелязаха Световния ден на бежанците – 20 юни.
 
Представеният план, оформен в сътрудничество с Държавната агенция за бежанците в България и Българската спортна федерация за хора в неравностойно положение, има за цел организирането на тренировъчни сесии два пъти седмично за деца над 6-годишна възраст във всеки един от четирите бежански лагера на територията на страната.
 
Работата по интеграцията на чужденците е сред основните социални приоритети в политиката на УЕФА, като от началото на кампанията през 2017/2018 г. общо 34 проекта са успешно реализирани на територията на континента.
ЦСКА с последния нов срещу Септември

Джеймс Ето’о е наказан

Попето се разбра с новия си клуб

Халфът преминава в Локо София

Александър Станков: ЦСКА трябваше да махне Керкез

Бившият треньор на ЦСКА Александър Станков коментира пред „Мач Телеграф“ ситуацията при „червените“

ЦСКА 1948 се разбра с германски защитник

ЦСКА 1948 привлече бившия младежки национал на Германия Андре Хофман

Чиликов: Отиваме да се надиграваме, пък каквото стане

Треньорът на Дунав говори преди мача с Пирин Благоевград

Три африкански клуба искат освободен от Левски

"Сините" се разделиха с Икенна това лято

Левски с нов спонсор от следващата година

Българска компания е започнала проучвателни разговори със "сините"

Ботев Враца с 14-ти нов - украинец подсили състава

Ботев Враца привлече 14-ото си ново попълнение това лято

Арда: Никой от БФС не ни е търсил за Тунчев

"Към днешна дата си остава старши треньор на Арда", категоричен беше Яшар Дурмушев