ДЕТРОНАЦИЯ! Белгия изхвърли шампиона Португалия от Евро 2020 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Магическо изпълнение на Торган Азар прати Роналдо и компания вкъщи, Де Бройне се контузи

Белгия спечели с 1:0 срещу Португалия на 1/8-финалите и Европа ще има нов футболен крал! Феноменално изпълнение на Торган Азар направи разликата между двата отбора на ст. "Ла Картуха" в Севиля (Испания). За място в Топ 4 "червените дяволи", които нямат загуба в 13 поредни срещи, ще спорят с Италия, Роналдо и компания пък си отиват вкъщи.

Още в шестата минута Португалия организира опасна атака, подхваната от Ренато Санчес. Той изведе Диого Жота на добра позиция, но неговият удар беше разочароващ. Пет след това Еден Азар пробва шут след комбинация с Лукаку, но прати топката далече от вратата на иберийците. В 22-ата далечен шут на Ренато Санчес също не намери целта.

В 25-ата минута Роналдо стреля от фаул, но Тибо Куртоа отрази неговия удар. Палиня опита добавка с глава, която не затрудни вратаря. Две по-късно именно халфът отправи шут, който се оказа неточен. В 37-ата Мюние стреля отдалече, но и той прати топката встрани от целта.

Три минути преди края на първото полувреме Белгия поведе в резултата. "Червените дяволи" направиха много добра контраатака, която завърши с прекрасен удар на Турган Азар, който стреля извън наказателното поле и не остави шанс на Руи Патрисио - 1:0.

В заключителните секунди на първата част Палиня пробва удар, който завърши далече от вратата.

Още в началото на второто полувреме се наложи селекционерът на Белгия Роберто Мартинес да прави принудителна смяна. Кевин де Бройне получи травма и на него място се появи Дрийс Мертенс.

В 58-ата минута Португалия организира добра атака, при която Диого Жота получи топката от Роналдо и нанесе удар, но  над вратата. Три след това Жоао Феликс засече с глава центриране в наказателното поле. Ударът му обаче беше слаб и не затрудни Куртоа. Малко след това друга резерва на "мореплавателите" - Бруно Фернандеш, също пропусна. Лукаку пък пробва да вкара за "червените дяволи" и прати топката в аут.

С феноменално спасяване се отличи Куртоа в 82-ата минута. Рубен Диаш стреля с глава след центриране от корнер, вратарят обаче демонстрира отличен рефлекс и боксира топката. Секунди по-късно удар на Герейро се отби в гредата.

До края Роналдо и комания продължиха да се опитват да стигна до изравнителен гол, но без успех.

БЕЛГИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 1:0

1:0 Торган Азар (42)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕЛГИЯ: 1. Куртоа, 2. Алдервейрелд, 3. Вермален, 5. Вертонген, 6. Витсел, 7. Де Бройне, 8. Тилеманс, 9. Лукаку, 10. Еден Азар (к), 15. Мюние, 16. Торган Азар

ПОРТУГАЛИЯ: 1. Патрисио, 3. Пепе, 4. Рубен Диаш, 5. Герейро, 7. Роналдо (к), 8. Моутиньо, 10. Силва, 16. Санчес, 20. Дало, 21. Жота, 26. Палиня

Пикфорд трябвало да бие шестата дузпа за Англия

Президентът на Италия прие новия европейски шампион (ВИДЕО)

Вижте повече

Хари Кейн: Ще ни боли до края на кариерите

"Не беше нашата нощ, но беше фантастичен турнир и трябва да сме с високо вдигнати глави"

ТРАГЕДИЯ! Има загинали при празненствата на титлата!

Политици приемат селекцията на Роберто Манчини

Джак Грийлиш уточни: Исках да бия дузпа!

"Треньорът взе много точни решения по време на целия турнир, взе такива и тази вечер", написа халфът

Италия прибра 34 милиона евро за спечеленото Европейско

Англия ще получи 30.25 милиона от наградния фонд

Стоичков: Честито на моите приятели от Италия!

"Братски ги прегръщам за титлата!", написа Камата

БЕЛЛА ИТАЛИЯ!!! "Скуадрата" е европейски шампион след уникална драма с дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)