Федерер прескочи трети кръг на "Уимбълдън" (ВИДЕО)

Маестрото преследва девети трофей от турнира

Носителят на 20 титли от Големия шлем Роджър Федерер победи британеца Камерън Нори с 6:4, 6:4, 5:7, 6:4 след два часа и половина игра и се класира за 1/8-финалите на Уимбълдън, преследвайки девети трофей от турнира.

Следващият съперник на швейцареца ще бъде Лоренцо Сонего, който по-рано днес отстрани Джеймс Дъкуърт.

Мачът започна с доминация на сервиращите и двамата взимаха лесно своите подавания. В средата на сета дойде преломният момент, когато Федерер се справи добре на ретур и успя да неутрализира сервиса на своя съперник, реализирайки пробив за 4:3, който му даде спокойствие в следващите геймове. Световният №8 загуби само четири точки в оставащата част от сета и поведе убедително в общия резултат.

В последвалите минути двамата играеха равностоен тенис и поддържаха равенството в резултата, но колеблив гейм от страна на Нори позволи на Маестрото да си осигури брейк аванс. От там нататък Федерер изцяло наложи агресивния си стил на игра и това бързо му позволи да прибави и този сет към сметката си. В третия сет двамата продължиха с динамичния тенис и продължителните разигравания от дъното на корта. Геймовете преминаха безпроблемно за сервиращите, а именно това доведе до 5:5. Тогава обаче Нори получи вдъхновение в играта си и само за няколко минути придоби инициативата в сета. 34-ят в класирането направи късен брейк, който му донесе успеха в частта и откри сметката му в общия резултат.

Последната част бе спечелена трудно от бившия водач на ранглистата. До 2:2 двамата бяха убедителни на собствен сервис, ала след това се появиха проблемите за световния №34. Нори допусна пробив, но мигновено успя да реализира рибрейк. Роджър обаче преодоля миникризата, в която бе изпаднал и отново се върна към обичайния си ритъм, за да спечели три от последните четири гейма, с което затвори мача в своя полза.

Надал: Не искам синът ми да ме запомни на корта