Монреал отказа да приема мачове от Мондиал 2026

Монреал отказа да приема мачове от Мондиал 2026

Това обявиха от канадската футболна федерация

 Монреал се отказа от желанието си да бъде домакин на мачове от световното първенство по футбол през 2026 година, съобщи Канадската футболна федерация. Официални причини за решението на Монреал не се посочват, но според телевизия CBC до отказа се е стигнало заради липсата на подкрепа от страна на властите в провинция Квебек.

Канадската сокър федерация планира посощения на стадионите, желаещи да приемат мачове от Мондиала след пет години между септември и ноемвр, за да може да посочи кои от тях ще бъдат домакини в началото на 2022 година.

Световното първенство по футбол през 2026 година ще бъде първото, което ще се организира от три държави - Мексико, САЩ и Канада - и на него ще участват рекордните 48 отбора.

Нечувано фиаско за Меси и Интер Маями

Шампионите пропиляха аванс от 3:0 и останаха с празни ръце

Още има билети за повечето мачове на Мондиал 2026

Цените обаче са прекомерно високи, достигайки 4105 долара за първия двубой на САЩ срещу Парагвай в Лос Анджелис

Представители на Иран на среща с ФИФА

Заради Мондиал 2026

Димитър Митков с хеттрик в Казахстан

Българският нападател Димитър Митков се превърна в герой за своя Ордабаси при победата с 3:0 у дома над Каспий Актау в мач от 1/8-финалите за Купата на Казахстан.

Джани Инфантино амбициран за четвърти мандат като президент на ФИФА

Президентът на ФИФА Джани Инфантино потвърди, че планира да се кандидатира за четвърти мандат начело на световната футболна централа.

ФИФА е получила над 500 милиона заявки за билети за Мондиала

Във ФИФА са получени повече от 500 милиона заявки за билети за световното първенство по футбол това лято.