БРАВО! Антоанета Костадинова е на финал на 25 метра пистолет с първи резултат

Мария Гроздева завърши 27-а в квалификациите на последното състезание в славната си кариера

Сребърната медалистка Антоанета Костадинова се класира на втория си финал на олимпийските игри в Токио. След успеха си на 10 м въздушен пистолет, 35-годишната българка продължи отличното си представяне и олимпийската си приказка. Тя влезе в най-добрите 8 и на 25 м пневматичен пистолет, при това с първи резултат.

Антоанета Костадинова се движеше на трето място в квалификациите след прецизната стрелба вчера. След бързата завърши с най-висок общ резултат - 590 т. Средната й оценка за изстрел е 9,833.

Легендарната Мария Гроздева завърши на 27-о място в квалификациите. Това бе последно състезание за най-титулувания български спортист на олимпийски игри - двукратна олимпийска шампионка и трикратна бронзова медалистка от общо седем участия на най-големия спортен форум.

Финалът между най-добрите 8 на 25 м пистолет започва след малко - в 8 часа българско време.