Красен Кралев: Изключителна класа на Стойка Кръстева!

Красен Кралев: Изключителна класа на Стойка Кръстева!

„25 години нямахме финалист на олимпийски турнир в бокса“, припомни той

България има своя първи финалист на боксовия турнир от Олимпийски игри след 25 години пауза!

Новият герой на страната ни се казва Стойка Кръстева.

Двукратната европейска шампионка и носител на два сребърни медала от световни първенства ще боксира за титлата в категория до 51 килограма в Токио, а Красен Кралев не пропусна да я поздрави за успеха:

„Изключителната Стойка Кръстева на финал в Токио! Изнесе урок на представителката на домакините Цукими Намики и надделя с 5:0 съдийски гласа“, посочи бившият министър на спорта в социалната мрежа „Фейсбук“.

„Изключителна класа на българката! 25 години нямахме финалист на олимпийски турнир в бокса! Стискам палци за успех и в последния бой, на 7 август срещу туркинята Бусе Чакъроглу! Специални поздрави за нейното семейство, нейният треньор Боби Георгиев и президента на федерацията Красимир Инински“, допълни Кралев.

Впечатляваща победа за Викторио Илиев на Световната купа

Родният боксьор продължава на 1/8-финалите

Христо Димитров се класира седми на Европейското по джудо

Турнирът се проведе в Скопие

БРУТАЛНО: Топурия нокаутира Оливейра и е двоен шампион! (ВИДЕО)

Грузинецът просто не може да бъде спрян и това се доказа отново

КАКВО БЕШЕ ТОВА!? Ван шокира Ройвал в изключителна битка

Двамата счупиха купища рекорди в категория муха с боя си

Биляна Дудова и Ванеса Георгиева със сребро на „Яшар Догу“

Мъжете са водени от Михаил Ганев и Йордан Денев

България с осем боксьори на Световната купа

Турнирът в Астана е от 30 юни до 7 юли

Златислава Чуканова отпадна за Световната купа по бокс заради контузия

Осем български национали по бокс ще пътуват за Астана (Казахстан), където от 30 юни до 7 юли ще се проведе Световна купа за мъже и жени.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година