Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски в неделя?

05 август 2021 15:27 Емил Арсов

СТРАХОТЕН ДЕН! Пети медал за България от Токио (ВИДЕО)

България има още един медал от Олимпиадата в Токио – пети поред и втори в рамките на няколко минути.

В момента, когато Ивет Горанова спечели първа олимпийска титла за страната ни от 13 години насам, дойде още една радост за всички нас, защото Евелина Николова се пребори за бронзов медал!

Тя спечели малкия финал в категория до 57 кг на турнира по борба, след като тушира рускинята Валерия Коблова.

Преди това Ева постигна две победи на старта на участието си в Токио.

На 1/8-финалите тя победи с 3:0 точки полякинята Йовита Врзесейн, а след това в драматична среща се наложи с 6:3 над Анастасия Ничита от Молдова.

На полуфиналите Евелина Николова отстъпи с технически туш – 0:11 точки - пред Ирина Курачкина от Беларус.

По този начин българката стигна до битката за бронза срещу състезателката, преодоляла репешажите, за да я победи в дебюта си на Олимпиада и да донесе още едно отличие за България!