Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски в неделя?

05 август 2021 20:53 Пламен Димитров

В АДСКАТА ЖЕГА НА "ЛАУТА": Локо (Пд) не се даде на Копенхаген! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският вицешампион Локомотив (Пловдив) регистрира равенство 1:1 с 13-кратния датски първенец ФК Копенхаген в първия сблъсък между двата отбора от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Срещата на стадион „Лаута“ предложи много емоции на зрителите, включително късен червен картон за взетия това лято младок Айвън Ангелов, който се появи като резерва, два гола, две греди и две дузпи, една от които пропусната от гостите.

Те пристигнаха в ролята на фаворити, но трябваше да се задоволят с ремито и спокойно можеха да загубят двубоя, ако малко преди края игралият много силно Бирсент Карагарен бе пратил топката в мрежата.

Мачът в Пловдив се игра при адска жега от 38 градуса и предпазливи начални минути, в които се играеше предимно в централната част на терена.

В 5-ата минута обаче се стигна до едно подхлъзване на Артур Крачун, позволило на Мохамед Дарами от гостите да се озове сам срещу вратаря, но за щастие нападателят не се възползва от неочаквания подарък.

В 8-ата минута пък Копенхаген опита да използва превъзходството си във физическо отношение и след едно центриране Йенс Стаге засече с глава, ала прати топката над целта.

Първата добра възможност пред домакините, които бяха подкрепяни неистово от своите фенове, се откри в 13-ата минута, когато Кристиан Гомис отне в половината на датчаните и центрира към наказателното поле.

Там обаче капитанът Димитър Илиев бе изпреварен и така Локомотив спечели само корнер.

В 27-ата минута Бирсент Карагарен задържа добре топката и хитро изведе Конър Руан, чието центриране обаче бе уловено от вратаря на Копенхаген.

В 34-ата минута пък се откри отлична възможност пред гостите. След един техен тъч Дарами успя елегантно да изведе Стаге сам срещу Илко Пиргов, но за щастие на домакините крилото се засуети и бе блокиран.

Така се стигна до 40-ата минута, в която националът на „смърфовете“ Бирсент Карагарен нацели напречната греда. Той овладя и финтира съперник, след което с мощен изстрел от над 20 метра прати топката в рамката на вратата и заслужи аплодисменти от трибуните.

В крайна сметка почивката дойде при равенство 0:0 без нито един от двата отбора да успее да нанесе точен удар към някоя от вратите.

В началото на втората част гостите поискаха дузпа за игра с ръка в пеналта на Локомотив, каквато нямаше и наказателен удар логично не бе отсъден.

В 59-ата минута Карагерен показа техника и бе фаулиран от Виктор Нелсон точно в ъгъла на наказателното поле, а главният съдия посочи бялата точка.

С изпълнението на дузпата се нагърби обичайният заподозрян – Димитър Илиев, който за пореден път не сгреши и хладнокръвно реализира, за да даде аванс на Локо Пд в 60-ата минута.

Десет по-късно отново Карагарен надигра съперник един на един и намери с чудесно центриране Митко Илиев, чийто удар с глава отблизо обаче бе в обсега на вратаря и купения това лято от Ливърпул страж успя да улови.

Малко след това влезе в сила правилото за пропуските във футбола и Копенхаген изравни.

В 74-ата минута от свободен удар това стори резервата Пеп Биел, който не остави шансове на Пиргов с майсторско изпълнение – 1:1.

Секунди след това гостите получиха и дузпа заради нарушение на Конър Руан в наказателното поле. Камил Вилчек застана зад топката и я прати в страничната греда за радост на „черно-белите“ фенове.

Пет минути преди края на редовните 90 пък Митко Илиев изведе отлично Карагерен сам срещу вратаря. Българският национал успя да го финтира, но в последния миг Виктор Нелсон направи шпагат и предотврати сигурен гол.

В даденото от рефера 5-минути продължение пък резервата на домакините Айвън Ангелов получи директен червен картон и бе изгонен.

До края обаче попадения не паднаха и така двата тима оставиха развръзката за реванша, който е след седмица на стадион „Паркен“ в Копенхаген.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ФК КОПЕНХАГЕН 1:1
1:0 Димитър Илиев (60, дузпа)
1:1 Пеп Биел (74)