Ливърпул продължава с победите, не прости и на Бърнли на своя "Анфийлд" (ВИДЕО)

"Червените" записаха лесен успех с 2:0

Ливърпул записа втора поредна поредна победа и втора чиста мрежа от началото на сезона в Англия. Мърсиайдци се наложиха с 2:0 у дома над Бърнли в първи мач от втория кръг. Диого Жота и Садио Мане бяха точни за тима на Юрген Клоп, а гол на Мохамед Салах бе отменен заради засада след намеса на ВАР.

Бърнли бе равностоен на именития си съперник през първия половин час, но получи гол в 18-ата минута. Наби Кейта напредна отляво и върна назад за Цимикас. Гъркът достави центриране в наказателното поле на Бърнли за Жота, който с глава парира Поуп - 1:0.

В 27-ата минута Хендерсън видя Елиът, който комбинира вдясно в наказателното поле за Салах. Той стреля и преодоля Поуп, но бе в засада и попадението бе отменено.

Второто полувреме започна с гол за Бърнли, който бе отменен. МакНийл даде добър пас в наказателното поле за Ашли Барнс, който реализира, но бе в положение на засада и страничният рефер логично отмени попадението.

В 69-ата минута Ливърпул удвои резултата. Върджил Ван Дайк даде диагонален пас надясно за Елиът в 69-ата минута. Младият футболист на "червените" даде на Александър-Арнолд, който веднага пусна за Мане. Този път сенегалецът нямаше грешка - 2:0.

До края на мача и двата отбора можеха да вкарат гол, но това не се случи.