България чака нова победа на Евроволей

„Лъвиците“ излизат срещу Швеция в Пловдив

Тази вечер от 20:30 часа националките по волейбол ще гонят нова победа на Европейското първенство по волейбол за жени.

„Лъвиците“ на треньора Иван Петков завършиха първи в своята група и напълно логично си заслужиха поносим съперник във фазата на осминафиналите.

След като записахме феноменална победа над Полша с 3:1, сега посрещаме Швеция, срещу която не сме се изправяли никога.

Скандинавките не бяха играли на ЕП от далечната 1983-та, когато губят всичките си 8 мача при геймова разлика 2-24.

Сега издрапаха до тази фаза с победи над Финландия и Румъния, въпреки че след това завършиха с три поредни загуби в група Ф (Клуж-Напока), падайки с по 0:3 от Турция, Нидерландия и Украйна с българския треньор Владимир Орлов.

Затова и е напълно логично, че букмейкърите отписаха тотално съперничките ни за днешния сблъсък в зала "Колодрума".

Междувременно, в гласуване в интернет страницата на турнира, Елица Василева бе избрана от феновете за Играч №1 в група А на първата фаза.

Тя спечели с 45,3% от вота, следвана от полякинята Стисяк (27,9%). Трета е Липман (Гер) с 19,4%, а четвърта - Млейникова (Чех), със 7,3%.

Най-опасна от шведките за нашите днес ще бъде Изабел Хаак. На клубно ниво тя се подвизава в много силния турски отбор Вакъфбанк. Със същия тим 22-годишната Хаак, която играе като диагонал, стигна и финал в Шампионската лига.

"Ако успеем да спрем нея, ще ни е лесно да ги бием", категорични са българките преди днешния мач, който отново ще бъде излъчен по телевизия Ринг.

Мечтите на „лъвиците“ стигат много далеч. При успех ще се изправим на четвъртфиналите срещу победителя от двойката Германия - Нидерландия.

„Лалетата“ са фаворит срещу Бундестима, като мачът също е в Пловдив и ще се изиграе точно преди нашия срещу Швеция.