Трябва ли Ясен Петров да остане национален селекционер?

18 септември 2021 19:14 Михаил Попов

ОБЗОР: Пета поредна победа за Хебър във Втора лига (ВИДЕО)

Хебър записа пета поредна победа във Втора лига, след като спечели с 1:0 домакинството си на Септември Сф и възстанови аванса си пред Етър на върха в класирането. Тимът от Пазарджик има 25 точки, с три повече от "виолетовите".

“Зелените” стигнаха до важните три точки след попадение на Евгени Игнатов в 50-ата минута. На стадион “Георги Бенковски” теренът беше много тежък, като и двата тима опитаха да спечелят мача. Съставът на Николай Митов имаше инициативата през по-голямата част от срещата, като създаде две положения преди почивката, а столичани отговориха с едно, след добър пробив на Симеон Александров. В началото на втората част Хебър отбеляза важното попадение, което се оказа достатъчно за трите точки. Емануил Манев проби отляво, излъга двама противници, след което се подхлъзна и от легнало положение изведе Игнатов сам срещу Николай Банков. Бившият капитан на Кариана бе точен и даде аванс на домакините. През последните десетина минути гостите упражниха сериозен натиск, като в последните секунди вратарят Петър Дебърлиев показа отличен рефлекс и донесе победата на Хебър.

Миньор не успя да победи Монтана в Перник. Мачът между двата тима завърши 1:1. "Чуковете" са единствения тим във Втора лига, който все още не е губил през сезона. Гол на Ивайло Димитров в 26-ата минута беше отменен. Той получи топката на границата на наказателното поле, успя да е обърне и да вкара. Съдията обаче отсъди нарушение на нападателя. Шест след това "чуковете" все пак успяха да поведат. Ивайло Димитров се пребори със защитник на гостите в близост до вратарското поле и се разписа за 1:0. В 66-ата минута домакините можеха да си отбележат автогол, след като Чиликов се опита да пресече подаване на съперников играч, но отклони топката прекалено близко до своята врата. От последвалия корнер обаче Монтана успя да изравни.  Стефан Христов се разписа за 1:1. Малко след това Ивайло Димитров пропусна сам срещу вратаря. Божидар Васев също не успя да преодолее Мюмюнов, а при последвалия шут към опразнената врата на Монтана, но защитник в синьо изби от голлинията.

Янтра победи с 2:0 Нефтохимик у дома. Това беше първи успех за тима от началото на сезона. В герой се превърна капитанът на домакините Петър Казаков, който реализира и двете попадения. Любопитно е, че головете паднаха от дузпи, като при първата извършителят на нарушението Делян Иванов се почувства зле и беше заменен принудително. Казаков не даде шанс на вратаря на "шейховете" и така момчетата на Сашо Ангелов се поздравиха с успех. След почивката Нафтата натисна газта, но достигна само до удар в гредата.