Боксьори от 38 клуба ще вземат участие в Пловдив

Боксьори от 38 клуба ще вземат участие в Пловдив

Държавното първенство ще се проведе на база новите теглови категории, които бяха въведени от международната федерация

Боксьори от 38 клуба ще вземат участие на Държавното лично отборно първенство за мъже.

Турнирът стартира днес от 15:00 часа в залата на боксов клуб „Ботев”.

Шампионатът се очаква с огромен интерес, предвид че от него могат да се излъчат и голяма част от боксьорите, които ще вземат участие на Световното първенство в Белград следващия месец.

За целта турнирът ще бъде наблюдаван лично от селекционера на националния ни тим Жоел Арате.

Държавното първенство ще се проведе на база новите теглови категории, които бяха въведени от международната федерация.

Най-много боксьори са записани в категория до 71 килограма – 16, а с един по-малко ще бъдат те при 63.5-килограмовите.

Държавното първенство ще завърши на 25 септември, събота, като финалите ще стартират от 10:00 часа. Двубоите може да се наблюдават по телевизия b1b и на Youtube канала на БФ Бокс. Резултатите може да следите на официалния ни сайт. Поради противоепидемичните мерки външни лица няма да се допускат в залата.

Нидерландец нокаутира Стоян Копривленски в Токио

Така Копривленски не успя да защити световната си титла на K-1

Хванаха бивш световен шампион по бокс с кокаин

Бившият световен шампион в тежка категория Джоузеф Паркър е дал положителна проба за кокаин в деня на загубата си от Фабио Уордли миналия месец

Джошуа дели 70 млн. паунда на мача с блогър

Бившият световен шампион в тежка категория по бокс за професионалисти, версии IBF, WBA, WBO и IBO Антъни Джошуа и блогъра Джейк Пол че си разделят по 70 млн. паунда (80 млн. евро) в предстоящия бой между двамата, съобщава Daily Mail.

МОК готви важно решение за транссексуалните спортисти

Международният олимпийски комитет (МОК) е на път да вземе едно от най-спорните решения в съвременния спорт – транс жени може да бъдат изключени от участие във всички женски дисциплини на Олимпийските игри.

Локомотив София стана държавен шампион по бокс при юношите

Локомотив София спечели титлата от Държавното лично-отборно първенство по бокс за юноши.

Нови два медала за България от световното по самбо

България вече има три отличия на първенството

Сребърен медал за България в първия ден на Балканското първенство по карате

Николай Стефанов спечели сребо в категория до 60 кг

Лидия Златкова от КИБИ Сандански стана световен вицешампион но Шотокан Карате До

В първенството участваха 1085 състезатели от 27 държави, от 5 континента

Българските отбори спечелиха най-много медали на Международния турнир по таекуондо „Рамус София Къп“

За отличията се бориха над 600 състезатели от близо 10 държави