Рикардо хареса новите ръкавици във Формула 1

Рикардо хареса новите ръкавици във Формула 1

Разработката им започна след тежката катастрофа на Ромен Грожан в Бахрейн

 Даниел Рикиардо одобри новите термоустойчиви ръкавици, разработени от Формула 1 след свирепата катастрофа на Ромен Грожан в началото на Гран при на Бахрейн през миналия сезон. Те бяха тествани от австралийския пилот на Макларън по време на състезанието в "Истанбул Парк", Турция, през изминалия уикенд.

Ударът на Грожан в огражденията в Бахрейн миналата година бе със сила 53G и той не само разцепи болида на Хаас на две, но и го запали. В този момент французинът все още не бе излязъл и по чудо се измъкна само с обгаряния по глезените и китките.

"Изпробвах ръкавиците и не усетих разлика с обичайните. Аз по принцип не съм много суетен и за мен те са окей. Това е още един детайл, който не ни вреди по никакъв начин", заяви Рикиардо.

Директорът на състезанието Майкъл Маси добави, че тестът е преминал добре: "Започнахме работа по тези ръкавици веднага след катастрофата на Ромен и бързо открихме нещата, които можем да подобрим. Първоначалната реакция на пилотите е положителна".

Верстапен за катастрофата: Никога не ми се беше случвало такова нещо

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен каза, че не може да определи причината за катастрофата си в квалификацията за Гран При на Австралия

Хамилтън имал проблеми с двигателя в квалификацията

Люис Хамилтън разкри, че е имал проблем в задвижващата система на своя автомобил, който се е отразил на неговото представяне в квалификацията преди утрешната Гран При на Австралия

Тото Волф се изненада от темпото на Мерцедес

Ръководителят на Мерцедес Тото Волф заяви, че е изненадан от преднината, с която Сребърните стрели спечелиха днешната квалификация за Гран При на Австралия, с която стартира сезонът във Формула 1

Ръсел грабна полпозишъна в Австралия, пълна доминация на Мерцедес

Джордж Ръсел не остави никакви съмнения за това кой е най-бързият пилот на пистата „Албърт Парк“, след като спечели по категоричен начин полпозишъна за утрешната Гран При на Австралия, с която стартира сезонът във Формула 1

Тежки проблеми за Астън Мартин

Надеждите на Астън Мартин за участие в състезанието на Формула 1 за Гран при на Австралия стават все по-малки, след като отборът остана с последните си батерии за неделната надпревара.

Хамилтън иска да се състезава в Африка преди да прекрати кариерата си

Люис Хамилтън заяви, че не иска да се оттегли от Формула 1, докато не успее да се състезава в надпревара в Африка