ЕУФОРИЯ НА "ГЕРЕНА": Левски надви Пирин с 2 гола на младок и един на Билал Бари (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марин Петков герой за "сините", благоевградският тим остава последен в елита

Левски спечели с 3:0 домакинството си на Пирин (Благоевград) от 12-ия кръг на efbet Лига, което се игра пред празни трибуни. В герой за "сините" се превърна 18-годишният Марин Петков, който реализира две от попаденията, едно добави Била Бари. Нападателят бележи във втори пореден мач. Успехът изстреля тима на Станимир Стоилов на 7-о място в класирането, Пирин е последен.

След поредица от колебливи представяния Христо Шелис беше оставен извън титулярния състав. На негово място в центъра на защитата започна Хосе Кордоба, за когото това бе дебют като титуляр за "сините". Аут заради травма пък е Андриан Краев.

Гостите пък са без двама от капитаните си. Николай Бодуров се възстановява от контузия, а Светослав Дяков претърпя операция на скулата след счупване при успеха с 3:1 над Ботев (Враца).

"Сините" първи застрашиха вратата на съперника. Удар на Билал Бари в шестата минута принуди новото попълнение в състава на "орлетата" Ник Хенгелман да се намеси. В 16-ата Миланов стреля от границата на наказателното поле. Вратарят на Пирин обаче отново не допусна да бъде изненадан, а и изпълнението на халфа на Левски бе слабо

Три след това Бари засече центриране от корнер, но прати топката встрани от вратата. Левски поведе в 25-ата минута. Дълго подаване на Миланов стигна до Марин Петков. Младокът овладя на гърди и прати топката във вратата. Попадението първоначално беше отменено, след като страничния съдия сигнализира за засада. Намесата на VAR обаче показа, че футболистът на "сините" е бил в редовна позиция при подаването към него и Никола Попов посочи центъра - 1:0.

Само две минути по-късно столичани можеха да удвоят. Борислав Цонев получи от Бари, превзе терен и подаде наляво за Здравко Димитров. Крилото влезе в пеналта и стреля към близкия ъгъл, но вратарят на гостите улови. Удар ва Радослав Цонев в 37-ата минута пък мина встрани от левия стълб на вратата на Хенгелман.

В 49-ата минута Пирин стигна до първия си точен изстрел в мача. Отправи го Красимир Станоев от фаул, а топката попадна право в ръцете на Николай Михайлов. Седем след това Мохамед Брахими свали с глава към Станислав Костов, който стреля от въздуха, но топката срещна напречната греда на вратата на Николай Михайлов.

Левски удвои аванса си в 63-ата минута, когато Марин Петков реализира втория си гол в мача. Радослав Цонев центрира от корнер, Станислав Манолев отклони с глава към втора греда, където обаче 18-гозишният голмайстор на Левски изпревари Станислав Костов и отблизо вкара топката във вратата на Ник Хенгелман.

Домакините бяха близо до трето попадение в 71-ата минута. Здравко Димитров се озова сам срещу вратаря след пас на Борислав Цонев и стреля над плонжа му, Занев обаче успя да играе с топката, след което тя се отби в напречнета греда.

После Димитър Костадинов пропуснаха да вкара, а в 83-ата минута Марин Петков можеше да оформи своя хеттрик, но фалцовият му удар излезе в аут. В 86-ата минута Бари пропусна да се разпише във втори пореден мач.  Така се стигна до 90-ата минута, когато Бари все пак вкара. Хенгелман допусна фрапантна грешка, подари топката на нападателя, който нямаше как да сбърка пред опразнената врата за 3:0! Дълбоко в добавеното време гол на Миланов беше отменен за фаул в атака.

ЛЕВСКИ - ПИРИН 3:0
1:0 Марин Петков (25)
2:0 Марин Петков (63)
3:0 Билал Бари (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 13. Николай  Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 7. Георги Миланов, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин  Петков, 91. Драган  Михайлович

ПИРИН: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 31. Красимир Станоев, 7.  Мохамед Брахими, 8. Орлин Старокин, 3. Петър Занев, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян  Николов, 45. Христофор Хубчев