Трябва ли Боби Михайлов да напусне поста президент на БФС?

23 октомври 2021 22:37

ОБЗОР: Първият и вторият не спечелиха на Югоизток, Черноморец с класика

Лидерът Саяна (Хасково) загуби с 0:1 от Асеновец (Асеновград) като гост в мач от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Това позволи на преследвача Левски (Крумовград) да намали изоставането си от върха, но той не се възползва и фиксира нулево реми с Атлетик (Куклен).

Междувременно Черноморец (Бургас) победи Ямбол стадиона край река Тунджа с класическото 3:0.

Мачът започна с териториално надмощие на „акулите“, което се запази през цялото първо полувреме. В 17-ата минута Мартин Димитров прати топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено заради засада.

Десет минути по-късно Черноморец поведе. Жулиен Парушев центрира от корнер. Двама футболисти на бургазлии се разминаха с топката, която се отклони в играч на Ямбол и влетя в собствената му мрежа за 0:1.

Само 120 секунди по-късно Милен Танев бе изведен сам срещу вратаря. Атаката обаче бе спряна заради засада. Три минути след началото на втората част Черноморец удвои аванса си. Мартин Димитров вкара прекрасен гол със странична ножица за 0:2.

Черноморец оформи класиката в резултата в 75-ата минута с още един гол-шедьовър. Милен Танев открадна топката в средата на терена, видя излезлия напред вратар на домакините и с великолепен удар от 40 метра го прехвърли за крайното 0:3.