ВЪВ ВИЕНА: Григор не издържа срещу Циципас и отпадна още на старта (ВИДЕО)

Българинът профука три сетбола в първата част, държа се достойно срещу №3 в света

Григор Димитров отпадна от турнира във Виена след загуба от водача в схемата и №3 в света Стефанос Циципас с 6:7(6), 4:6 още в първи кръг. Българският тенисист изигра много силен мач, в който през повечето време дори изглеждаше, че доминира на корта. В откриващата част Григор спечели повече точки (44:41) и получи повече шансове за пробив (3:1), но след като всички общо 4 брейкбола бяха отразени от сервиращите, се стигна до тайбрек.

В решаващия дълъг гейм Димитров отново диктуваше темпото и след ранен минипробив стигна до три поредни сетбола при 6:3 точки. За съжаление 30-годишният хасковлия не успя да спечели нито едно разиграване повече и гъркът поведе с 1-0 след 64-минутна битка.

Въпреки това нашият тенисист запази самообладание и не позволи на противника да затвори бързо двубоя. И във втория сет играта вървеше гейм за гейм, като Григор пръв стигна до точка за пробив - в 9-ия гейм. След като не съумя да я реализира обаче, Димитров демонстрира първите слабости в собственото си подаване, които се оказаха и фатални за развръзката. Циципас веднага стигна до два поредни брейкбола при 15:40 и затвори мача с още първата си възможност след 1:43 ч. игра на централния корт.

Във втори кръг Циципас ще срещне Франсис Тиафо. Това беше трети двубой между Димитров и Циципас, като гръцкият тенисист вече води с 2-1 победи.

Следващата спирка пред Димитров ще бъде Париж, където другата седмица ще се състои последният за сезона турнир от Мастърс 1000 сериите.
Надал: Искам синът ми да ме запомни на корта