„СИНИТЕ“ В АТАКА: Левски вкара 7 на „Герена“, Билал Бари с първи хеттрик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Момчетата на Станимир Стоилов са четвъртфиналисти за Купата след погром над Септември (Симитли)

Левски се класира с лекота за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като разби със 7:0 у дома втородивизионния Септември (Симитли).

С първи хеттрик за „сините“ в кариерата си се отличи Билал Бари, докато по веднъж се разписаха Марин Петков, Георги Миланов, Димитър Костадинов и Борислав Цонев.

Домакините не оставиха никакво съмнение в преимуществото си и решиха всичко още до средата на първото полувреме, тъй като между 20-ата и 27-ата нанизаха 3 гола.

После те вкараха още 2 за 2 минути – в 68-ата и 70-ата, а в края повториха упражнението и направиха разгрома пълен с попадения в 80-ата и в 82-ата.

Наставникът им Станимир Стоилов направи 4 промени сред титулярите и в 4-ата минута един от получилите шанс – Мартин Петков, нанесе удар, който бе блокиран от защитник.

После топката попадна у Билал Бари, чийто изстрел бе спасен от вратаря на гостите.

В 6-ата минута пък Георги Миланов центрира от статично положение и Гьоко Зайков засече с глава, но много слабо и право в ръцете на стража Антонио Тута.

В 8-ата минута пък първо Марин Петков нанесе силен шут, а след намесата на вратаря Мартин Петков опита добавка, но стреля високо над целта от отлична позиция.

Последва блокиран изстрел от дистанция на Андриан Краев и две центрирания на „сините“, които обаче не доведоха до опасност.

Така се стигна до 20-ата минута, в която Билал Бари остави хитро топката за Георги Миланов. Халфът напредна по дясното крило и после намери с отлично подаване по земя Марин Петков, за да може младокът да затвърди добрата си форма и да се разпише отблизо – 1:0.

После на сцената блесна Билал Бари, който удвои аванса на „сините“ 3 минути след откриването на резултата, а след още 4 оформи класиката.

Нападателят първо засече с плонж центриране на Краев и направи 2:0 с хубаво изпълнение в далечния ъгъл, след което реализира още по-красиво попадение.

В 27-ата минута той вкара с воле, за да реши мача още в средата на първата част със своя 4-и гол в последните 3 мача.

Впоследствие „сините“ сякаш се успокоиха и намалиха оборотите, което даде възможност на гостите да изравнят играта, но не и да достигнат до чиста голова възможност.

Това явно бе забелязано от Мъри Стоилов и на почивката той направи двойна смяна като даде шанс за изява на Патрик-Габриел Галчев и Христо Шелис.

Втората част започна с натиск на домакините, които се настаниха в половината на Септември.

В 57-ата минута Билал Бари имаше шанс да запише първия си хеттрик за Левски, след като получи в наказателното поле, но ударът му от 10-ина метра бе блокиран от защитник в бяло.

В 64-ата минута пък Борислав Цонев, чийто брат-близнак Радослав изтърпя наказание, пропусна с глава от близка дистанция.

Само 4 минути след това Левски вкара 4-и гол. Негов автор стана Георги Миланов, който се възползва от грешка на вратаря Тута и на празна врата прати топката в мрежата – 4:0.

След още 2 минути пък Билал Бари оформи своя хеттрик също с удар на почти празна врата от близка дистанция, след като бе намерен непокрит на далечната греда с прострелно центриране от капитана Иван Горанов.

В 80-ата минута дойде ред и на Боби Цонев да се разпише, също от непосредствена близост, засичайки от движение прострелно центриране за 6:0, а след още 2 минути това стори и Димитър Костадинов.

Лятното попълнение вкара след асистенция на Горанов отляво, за да оформи крайното 7:0.

До края повече попадения не паднаха, а 16-годишният вратар на Левски в този мач - Пламен Андреев, нямаше почти никаква работа през целия мач.

Така „сините“ продължават напред, след като вкараха 7 гола в един мач за първи път от 3 години насам, така че ще очакват жребия за четвъртфиналите, който е в четвъртък вечер след края на мача между ЦСКА и Арда (Кърджали).

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) 7:0
1:0 Марин Петков (20)
2:0 Билал Бари (23)

3:0 Билал Бари (27)
4:0 Георги Миланов (68)
5:0 Билал Бари (70)
6:0 Борислав Цонев (80)
7:0 Димитър Костадинов (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 7. Георги Миланов, 19. Билал Бари, 20. Димитър Костадинов, 33. Хосе Кордоба, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков, 89. Андриан Краев, 91. Драган  Михайлович;

СЕПТЕМВРИ (СИМ): 24. Антонио Тута, 77. Кристиян Михайлов, 4. Димитър Митев, 28. Крум Николов, 19. Васил Божинов, 17. Запро Динев, 11. Китан Василев, 6. Йоан Петров, 66. Христо  Младенов, 10. Анатоли Лулейски, 99. Кирил Грозданов;