Циципас: Григор е труден съперник

Циципас: Григор е труден съперник

"Трябваше да играя на най-високото си ниво", призна гъркът

 Стефанос Циципас се изказа изключително ласкаво за Григор Димитров след победата си над нашия тенисист със 7:6 6:4. Първата ракета на Гърция определи някои от ключовите фактори зад трудната му победа над българина.

„Григор е труден опонент несъмнено, аз трябваше да игра на най-високо ниво. Щастлив съм от победата и от това, че реализирах успешно стратегията си за мача. Атакувах топката добре, бях търпелив и постоянен в разиграванията“, сподели 23-годишният тенисист.

„Ключово е непрестанно да развивам цялата си игра в офанзивен план. Друг важен елемент бих казал, че е умението да се справям с напрежението в най-важните моменти. Силната психика е много важна във всеки труден мач на виоко ниво. Този с Григор определено беше такъв“, завърши гъркът.

 
Росица Денчева на финал в Ираклион

18-годишната българка с шанс за титла на двойки

Гришо в спор с Алкарас за престижна награда

Българинът е претендент за наградата за спортсменство „Стефан Едберг“

Денчева е на 1/2-финал при двойките в Гърция, Янева е 1/4-финалистка в Словакия

И двете имаха добър ден на корта

Гергана Топалова продължава на 1/4-финалите на тенис турнира в Бока Ратон

Поставената под номер 6 българка победи убедително с 6:0, 6:3 Ейва Родригес

Испания преодоля Чехия и ще играе на полуфиналите за купа "Дейвис"

Двубоят на двойки се оказа решителен при това съперничество

Александър Донски със загуба в Бергамо

Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Чалънджър 100“ в Бергамо

Циципас го загази след превишена скорост в Гърция

Гръцката тенис звезда Стефанос Циципас преминава през един от най-тежките периоди в живота си

Кратанчева падна в Анталия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева допусна поражение във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Лейтън Хюит се завърна на корта в тандем с 16-годишния си син

Носителят на два трофея от Големия шлем Лейтън Хюит се завърна в професионалния тенис почти десет години след оттеглянето си, за да играе на двойки със сина си на на турнир в Ню Саут Уелс.