Кайседо собственоръчно пребори Арда и прати ЦСКА на 1/4-финал за Купата (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Армейците" спечелиха трофея миналия сезон именно срещу кърджалийци

ЦСКА победи с 2:0 Арда Кърджали в 1/8-финалния им сблъсък в Купата на България. В основната роля за успеха отново влезе Жорди Кайседо, който вкара и двете попадения.

"Червените" започнаха по-активно двубоя в началните минути. В 7-ата минута Жорди Кайседо вкара топката във вратата на Иван Караджов, но попадението му не бе зачетено заради нарушение на еквадореца срещу стража на гостите.

В 19-ата минута Арда за малко не откри резултата. Рубежич надскочи Лам и Матей след центриране от фаул и стреля с глава, но покрай дясната греда. Само 120 секунди по-късно Делев опита да изненада Евтимов с далечен шут от малък ъгъл, но вратарят на червените внимаваше и спаси.

Футболистите на Стойчо Младенов отговориха на предизвикателството в 22-ата минута, когато откриха резултата. Лам продължи с глава към Кайседо центриране от корнер и таранът на домакините също с глава реализира на метър и половина пред голлинията.

В 36-ата минута червените удариха за втори път. Матей изведе Йомов зад синята отбрана, крилото намери Кайседо и за еквадореца не представляваше проблем да реализира на празна врата за 2:0.

В 52-ата минута Греъм Кери опита коварен изстрел извън наказателното поле, но Караджов внимаваше и изби в корнер. След това се стигна до неприятна ситуация за ЦСКА. Брадли Мазику остави своите съотборници с човек по-малко, след като преспъна Коконов, който се откъсваше очи в очи с Димитър Евтимов.

В следващите минути опасни атаки пред двете врати липсваха. В 70-ата минута Жуниньо опита остър пас успоредно на голлинията, но Евтимов улови топката. В 76-ата минута "червените" стигнаха до два поредни корнера, но за Иван Караджов не последва опасност.

В последните секунди Арда беше на косъм от попадение, но Кайседо изби топката точно пред голлинията, за да запази сухата мрежа за Евтимов.

ЦСКА - Арда 2:0
1:0 Кайседо 23
2:0 Кайседо 36

Стартови състави:

ЦСКА: Евтимов, Турицов, Матей, Мазику, Лам, Жеферсон, Юга, Кери, Йомов, Вилдсхут, Кайседо

Арда: Караджов, Желев, Делев, Георгиев, Коконов, Рубежич, Руменов, Петков, Крумов, Котев, Йорданов

Валентин Илиев: Дузпата ни стъписа

"Тежкият терен не може да ни е оправдание за загубата", заяви наставникът на ЦСКА 1948

Загорчич: Можехме да вкараме и повече