СЛЕД ЗДРАВА БИТКА: Арда матира ЦСКА 1948 и Киров в последната минута на "Васил Левски" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" си вкараха автогол, но успяха да се върнат в мача преди да допуснат решаващия гол в края

Арда Кърджали надви с 3:2 ЦСКА 1948 в истинско зрелище на Националния стадион "Васил Левски" в последния мач от програмата на 13-ия кръг в efbet Лига.

Гостите поведоха с 2:0 преди почивката, но допуснаха изравняване до 2:2 преди Спас Делев да реши всичко в тяхна полза в последната минута на редовното време.

Двубоят започна с лек домакински натиск, като първата по-опасната ситуация бе за Арда в 16-ата минута, когато Спас Делев пусна успореден на голлинията пас, но нито Жуниньо, нито Иван Коконов успя да стигне до топката, за да я насочи във вратата на Наумов.

В 24-ата минута Ивайло Чочев стреля от пряк свободен удар, но право в стената от футболисти.

Арда удари първи в двубоя. В 33-ата минута Спас Делев центрира към Жуниньо, който бе пазен от Лазар Марин, но защитникът на домакините си вкара автогол.

Само пет минути по-късно преднината на гостите вече бе увеличена. Спас Делев центрира от корнер, а Алекс Петков насочи топката с глава във вратата на Наумов.

Две минути преди края на редовното време Иван Коконов прати за трети път топката в мрежата на Наумов, след като го финтира, но попадението не бе зачетено заради засада. В добавеното време на първата част Георги Русев уцели напречната греда след изстрел от пряк свободен удар.

Домакините започнаха агресивно втората част. Атаките им дадоха резултата в 57-ата минута, когато защитата на Арда се разконцентрира и Ивайло Чочев по земя изпрати топката във вратата на Караджов.

В 64-ата минута Даниел Наумов направи много добро спасяване след изстрел на Жуниньо.

Две минути след това пък колегата му Иван Караджов улови топката след центриране на Топузов преди негов съотборник да успее да я стигне. В 75-ата минута Караджов успя да избие над вратата удар на Симеон Петров. При последвалия корнер обаче Петров успя да се извиси над всички и прати топката във вратата на Арда за 2:2.

В 83-ата минута Галин Иванов можеше и да донесе победата на ЦСКА 1948, но ударът му мина покрай вратата на Караджов. В 86-ата минута Спас Делев вкара страхотен гол от дъгата на наказателното поле, който първоначално не бе признат заради засада, но след консултацията с ВАР Кабаков призна попадението.

Така Арда събра 14 точки на осмото място, докато ЦСКА 1948 е 12-ти с 11 пункта.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: Наумов, Лозев, Ангелов, Пиргов, Марин, Чочев, Климентов, Русев, Иванов, Бастунов, Ангелов

Арда: Караджов, Петков, Крумов, Георгиев, Желев, Котев, Руменов, Тилев, Коконов, Делев, Едимар Жуниор

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"