В ИТАЛИЯ: Лидерът Наполи не успя да пречупи Верона у дома (ВИДЕО)

Лацио отнесе Салернитана и изпревари Рома

Лидерът Наполи изненадващо стъпи накриво в домакинството си на Верона от 12-ия кръг на Серия А.

Срещата на стадион "Диего Армандо Марадона" завърши при резултат 1:1.

Джовани Симеоне отново се разписа за тима на Игор Тудор, откривайки резултата в 13-ата минута.

Пет по-късно обаче Наполи изравни, след като Фабиан Руис асистира на Джовани ди Лоренцо и той отблизо прати топката в долния ъгъл за 1:1.

Малко преди почивката обратът можеше да стане пълен, но Виктор Осимен удари греда.

В началото на втората част Монтипо отрази изстрел на Инсиние от свободен удар, а в 67-ата минута Оспина също се намеси решително.

Малко преди края на редовното време пък Даниел Беса бе изгонен от игра заради втори жълт картон, а в добавеното време и Никола Калинич напусна терена след червен картон, за да завърши Верона срещата с 9-има на терена.

Така Наполи остава лидер в класирането с 32 точки, докато Верона е 10-и с 16 в своя актив.

Междувременно Лацио не допусна изненада при домакинството си на Салернитана и се наложи с убедителното 3:0.

За новаците пък това е девета загуба и те остават в зоната на изпадащите. Успехът дойде сравнително лесно за “орлите”, но при 2:0 гостите удариха две греди.

Новият топреализатор в историята на Лацио Чиро Имобиле заби дежурното си попадение в 31-вата минута, с което увеличи рекорда си на 161 гола.  Само пет минути по-късно Педро Родригес удвои след “подарък” от защитата на Салернитана. Испанецът изравни свое постижение отпреди 10 години: да се разписва в трети пореден двубой за първенство.

Гостите се активизираха след почивката и в 47-ата гредата спаси римляните след удар на Милан Джурич.

Същото се повтори и в 66-ата, като този път изстрелът дойде от страна на Франк Рибери. Лацио обаче набързо сложи точка на спора с майсторско попадение на Луис Алберто в 69-ата минута.

С този успех тимът на Маурицио Сари изпревари в класирането градския си съперник Рома, който по-рано през деня загуби от Венеция.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел