Хамилтън: Ако не победя в неделя, всичко приключва

Хамилтън: Ако не победя в неделя, всичко приключва

Седемкратният световен шампион изостава с 19 точки от Макс Верстапен

 Люис Хамилтън не е особен оптимист в битката за титлата във Формула 1. Четири кръга преди края на сезона, Макс Верстапен има 19 точки преднина пред британеца и към момента изглежда сериозен фаворит за шампионската титла.

Самият Хамилтън осъзнава това, а според него нова победа на пилота на Ред Бул в Бразилия би означавала край на битката.

"Скоростта им е невероятна. Не само в последното състезание, но те имат по-добрата кола през цялата година. Всички добре виждат това. Задачата ми е много трудна. Мисля си, че победата в Бразилия е задължителна, без нея може би няма да имам никакъв шанс да се боря за титлата. Аз и отборът ни даваме максимума, но очевидно това не е достатъчно срещу техния болид", сподели той.

Хамилтън може да бъде накаран да стартира от бокса, британецът излезе на пистата е непозволено задно крило, което се отваря повече от разрешените 85 мм и му дава предимство. Той вече има санкция за минус пет места на старта заради новия си двигател.

„Старая се да съм фокусиран на 100%. Имам четири състезания и знам, че от тях зависи всички. Не гледам точките, защото в четири старта всичко е възможно, нещата може да се променят само за миг. Имал съм и по-голяма преднина, която изчезна за два уикенда. Така че не бързайте да ме пишете като сигурен шампион", сподели от своя страна Ферстапен.

Нидерландецът също може да бъде наказан, тъй като си позволи да разгледа отблизо "подобрението" по колата на съперника си, а по-лошото е, че си позволи да пипне колата му, което е абсолютно забранено.

Наказанията и на двамата ще станат ясни след края на спринтовата квалификация, която стартира в 21:30 часа.

Мерцедес отрече да има напрежение

От Мерцедес отрекоха всякакво недоразумение около инструкциите на отбора към Джордж Ръсел, който бе помолен да отстъпи на съотборника си Кими Антонели на Гран при на Нидерландия във Формула 1, предаде ДПА.

Формула 1: Норис триумфира и в Нидерландия (ВИДЕО)

Световния шампион Ландо Норис триумфира в Гран при на Нидерландия и записа втора поредна победа във Формула 1

Норис за полпозишъна: Честно казано, малко съм изненадан

“Заслугата е на тима”

Ландо Норис спечели полпозишън на “Зандвоорт”

До британеца на първа редица застава Джордж Ръсел

Формула 1: Ръсел спечели спринтовото състезание в Нидерландия (ВИДЕО)

"Знаех, че Шарл Льоклер ще бъде бърз, но успях да го държа настрана“, каза Ръсел

Ландо Норис остава оптимист за защита на световната си титла

Британецът е на пето място в генералното класиране за сезона