Томова се класира за втория кръг в Дубай

Българката има три победи в три мача срещу 23-годишната си съперничка

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на турнир по тенис на твърда настилка в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство.

Поставената под номер 6 Томова елиминира Лесли Керкхове (Нидерландия) с 6:4, 4:6, 6:1 след почти два часа игра.

26-годишната софиянка реализира единствен пробив в третия гейм по пътя си към успеха в първия сет.

Тя стартира с брейк и втората част, но допусна обрат и изоставане от 1:4. Томова изравни за 4:4, но след това загуби два поредни гейма и Керкхове изравни.

В решаващия трети сет българката набързо дръпна с 4:0 и нямаше проблеми да затвори мача.

Така тя прекъсна серия от пет поредни загуби от средата на септември насам.

С успеха Томова заработи 1559 долара и 14 точки за световната ранглиста, в която заема 117-ото място в момента.

За място на четвъртфиналите софиянката ще се изправи срещу Виктория Кузмова (Словакия), която е 174-а в световната ранглиста, но е достигала до 43-ото място през пролетта на 2019 година.

Томова има три победи в три мача срещу 23-годишната си съперничка.