Хебър продължава наказателната си акция

Шампионите са без загубен гейм в Супер Волей

Хебър продължава да се изявява като истински лидер в първенството на Супер Волей при мъжете, като записа шеста поредна категорична победа. Шампионите надиграха Локомотив (Пловдив) с 3:0 (19:25, 14:25, 14:25) в мач от седми кръг на елита. С това „тигрите“ са с пълен актив от 18 точки и са единственият тим, който е без загубен гейм до момента.

С мач по-малко обаче, поради отложена среща с ЦСКА, пазарджиклии временно заемат второ място в класирането на първенството.

Локомотив е с четири поражения, един успех и 3 точки, което му отрежда 12-о място в таблицата, но пловдивчани са и с два мача по-малко.

Интрига в този двубой нямаше. Треньорът Мартин Бланко даде възможност на състезателите, които взимат по-малко участие в мачовете. Въпреки това Хебър бе едноличен лидер на игрището. Шампионът не даде никакви шансове на съперника и приключи мача в своя полза за 67 минути игра.

Мартин Симеонов стана най-резултатен за Хебър с 10 точки (3 аса, 1 блок, 60% ефективност в атака, 29% перфектно и 57% позитивно посрещане ). Стойко Ненчев записа 6 точки (2 блока, 100% ефективност в атака). Николай Къртев и Пламен Шекерджиев добавиха по 5 точки.