В ТОРИНО: Аталанта ликува и задълбочи проблемите на Юве (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Бианконерите“ отново разочароваха феновете, двама се контузиха при загубата с 0:1

Проблемите за Ювентус продължават с пълна сила.

„Бианконерите“ понесоха второ поредно поражение през седмицата, след като във вторник паднаха от Челси с 0:4 в Шампионската лига, а сега отстъпиха у дома пред Аталанта с 0:1 в среща от 14-ия кръг на италианската Серия „А“.

Загубата обаче не бе единствената лоша новина за Масимилиано Алегри, тъй като травми в Торино днес получиха Федерико Киеза и Уестън Маккени.

Освен това, след нея тимът вече е на 8-а позиция във временното класиране с 21 точки, изоставайки с цели 7 от Аталанта.

Бергамаските пък вече имат 28 и са 4-и в подреждането, намирайки се в серия от 7 срещи без загуба в Калчото.

Срещата започна равностойно като двата отбора разчитаха най-вече на грешки от съперника, за да се възползват и в 16-ата минута една такава направи защитата на домакините.

Ударът от дистанция на Ремо Фройлер обаче бе разочароващ и не застраши вратата на Юве.

Отговорът на домакините дойде малко по-късно, когато Пауло Дибала навлезе в наказателното поле и отправи изстрел, който обаче бе право в ръцете на Хуан Мусо и той спаси.

Стражът се справи и с волето на Алваро Мората в 19-ата минута, а малко по-късно Рафаел Толой се намеси решително, за да спре Федерико Киеза.

Не след дълго Аталанта откри резултата. Това се случи в 28-ата минута, когато Берат Джимсити изведе Дуван Сапата и той напредна, а после с мощен шут изведе бергамаските напред.

Малко по-късно Дибала пробва удар по земя, ала не сполучи, така че почивката дойде при минимален аванс в полза на гостите – 1:0.

На почивката наставникът на домакините Масимилиано Алегри пусна в игра Федерико Бернардески вместо контузилия се Киеза.

След паузата обаче момчетата му продължаваха да изглеждат безидейни в предни позиции и трудно достигаха до чисти голови положения.
Това ги накара да опитват далечни удари като Дибала пробва такъв в 60-ата минута, но прати топката над вратата.

Секунди след това се наложи втора принудителна смяна в Ювентус, тъй като и Уестън Маккени получи травма.

В 65-ата минута вратарят на гостите отрази опасен изстрел на Адриен Рабио, а в 74-ата Аталанта поиска дузпа след падане на Марио Пашалич в пеналта, но такава не последва.

До края попадения не паднаха и така Аталанта записа втора последователна победа над Ювентус с резултат 1:0, запазвайки 4-ата позиция в класирането с 28 точки.

Толкова има и третият Интер, докато петият Рома е с 22, но двата отбора са изиграли с по един мач по-малко от бергамаските.

Ювентус – Аталанта 0:1
0:1 Сапата (28)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС
: Шчесни, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Алекс Сандро, Киеза, Маккени, Локатели, Рабио, Дибала, Мората;

АТАЛАНТА: Мусо, Толой, Демирал, Джимсити, Дзапакоста, Де Роон, Фройлер, Мееле, Малиновски, Песина, Сапата;

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел