Валенсия с поредно реми в Испания (ВИДЕО)

Селта удари Алавес като гост в „Ла Лига“

Валенсия записа трето поредно равенство в първенството на Испания.

Като домакин "прилепите" завършиха 1:1 с Райо Валекано в мач от 15-ия кръг на „Ла Лига“.

Карлос Солер изведе Валенсия напред в резултата от дузпа в 19-ата минута, а решението за нея бе взето от системата ВАР след продължително преглеждане.

През второто полувреме гостите от Райо Валекано вдигнаха оборотите и стигнаха до изразяване чрез Иси Паласон в 64-тата минута.

Малко след това Карлос Солер пропусна отлична възможност за втори гол, а в края на двубоя удар Димитри Фулкиер бе спасен от стража на гостите Столе Димитриевски, който запази точката за Райо.

В 89-ата минута гостите стигнаха до гол, който обаче бе отменен заради засада.

След ремито Валенсия има 19 точки, с 5 по-малко от Райо Валекано.

С 16 в актива си пък вече е Селта, който по-рано през деня спечели като гост на Алавес с 2:1 в друг мач от кръга.

След него домакините остават на 15-а позиция с 14 точки от също толкова изиграни срещи.