Проблеми в Байерн преди "Дер Класикер"

Проблеми в Байерн преди "Дер Класикер"

Треньорът Нагелсман коментира факта, че Роберт Левандовски не получи „Златната топка“

Байерн Мюнхен ще бъде без поливалентния Йозуа Кимих в дербито с Борусия Дортмунд в събота, а участието на партньора му в халфовата линия Леон Горецтка също е под голяма въпросителна, заяви старши треньорът на Байерн Юлиан Нагелсман ден преди визитата във Вестфалия.

Кимих все още е под карантина заради инфекцията от коронавирус, която го застигна, докато Горецтка е с травма.

"Леон Горецтка все още е под въпрос. Ще решим утре, точно преди мача. Той тренира лимитирано и все още има болки в коляното. Това е болезнен проблем", коментира Нагелсман.

"Ще говоря с него и след това ще решим заедно дали е в състояние да играе. Но ние ще разчитаме само на играчи, които са готови на 100 процента", добави още младият специалист.

В класирането шампионите от Байерн имат 31 точки и водят с една пред Борусия, но ще трябва да се справят и с други отсъстващи в лицето на Марсел Забитце, Йосип Станишич и Ерик Максим Чупо-Мотинг.

"Всички знаят колко важен е този мач. За лигата е чудесно, че двата отбора сме на една точка разстояние. Това е най-важният мач и мотивацията е на необикновено високо ниво. Аз не съм човекът, който ще плаче заради отсъстващите, защото знам, че трябва да извлека най-доброто с наличните играчи. Ситуацията е такава, каквато е и ние няма как да я променим."

По всяка вероятност Корентен Толисо ще започне на мястото на Кимих, докато Джамал Мусиала е кандидат за титуляр при евентуално отсъствие на Горетцка.

Нагелсман коментира и ситуацията с нападателя Роберт Левандовски, който в понеделник стана подгласник на Лионел Меси за "Златната топка", въпреки че мнозина смятаха, че той трябва да я спечели.

"Роберт не изглежда ядосан. Но е нормално да е разочарован. Той мечтае да спечели "Златната топка" един ден. Но е особено болезнено, когато завършиш втори. Той обаче е невероятен професионалист и ще извлече предимство от създалата се ситуация", заяви Нагелсман.

Звезда на Ювентус хвали България

Трябваше да вкарам поне два гола, ядосва се Йълдъз

Кейн за "Златната топка": Трябва да печелиш големи трофеи

Вървим в правилната посока на терена и извън него, убеден е капитанът на Англия

Греъм Потър след 1:4: Малките разлики трябва да са в твоя полза

Тежък дебют за новия селекционер на Швеция

Португалия гони класиране за Мондиал без Роналдо

"Мореплавателите" приемат Армения у дома

Лудата мисия на Италия: Да вкара 9 на Норвегия

"Адзурите" са на прага на нов бараж за световно първенство

Гърция победи Шотландия в страхотна драма (ВИДЕО)

Южните ни съседи бяха напът да пропилеят аванс от 3:0

ОБЗОР: Косово надви 10 от Словения и си гарантира баража за Мондиал 2026 (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

Дания се провали срещу Беларус за 2:2

Швейцария с решителна крачка към Мондиал 2026 (ВИДЕО)

“Кръстоносците” победиха Швеция с 4:1 у дома

Гебриел стресна Арсенал

Арсенал претърпя сериозен страх от контузия, след като защитникът Габриел накуцвайки напусна приятелския мач на Бразилия срещу Сенегал с 2:0 на стадион „Емирейтс“ в Лондон.