ПЪЛЕН НАПРЕД: Черно море победи ЦСКА 1948 и е само на точка от ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" с 11-и пореден мач без загуба в първенството, Даниел Димов и Пабло Гарсия донесоха голямата радост

Черно море спечели с 2:0 домакинството си на ЦСКА 1948 в двубой от 18-ия кръг на efbet Лига. Така варненци изравниха рекорда си от вече 11 поредни мача без загуба за първенство. Освен това те се приближиха само на точка от втората позиция във временното класиране, която в момента се заема от ЦСКА. В неделя отборът на Илиян Илиев гостува на "Армията".

Първата опасност в мача беше пред вратата на Черно море. В петата минута Емил Мартинов центрира отдясно към Денислав Ангелов, но подаването беше пресечено от Виктор Попов, който не се намеси по най-добрия начин. Топката стана доста коварна за стража на Черно море, Дюлгеров обаче внимаваше и успя и да изпревари Галин Иванов, който се опита да направи добавка.

В 12-ата минута дойде ред на Черно море да атакува. Леандро Андраде изведе Евгени Сердюк. Украинецът нанесе мощен удар в близкия ъгъл на Даниел Наумов. Вратарят на столичани обаче изби в ъглов удар. Две по-късно Емил Мартинов отправи много опасен изстрел. Топката летеше към горния ляв ъгъл на вратата, но Иван Дюлгеров се намеси блестящо и спаси "моряците".

В 28-ата минута Черно море поведе в резултата. Даниел Димов беше най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер и с глава прати топката в мрежата на Наумов.

Малко след това „моряците" получиха нов шанс да обстрелват вратата на Наумов. Сердюк изпълни директно пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри покрай левия страничен стълб. Половин час след началото удар на Сердюк от фаул мина встрани от вратата.

В 33-тата минута гостите извадиха късмет, че не останаха с човек по-малко. Емил Мартинов влезе грубо в краката на Велислав Василев. Играчът на ЦСКА 1948 вече бе с жълт картон и претенциите на Черно море бяха за червен. Станимир Тренчев обаче пощади Мартинов.

Осем след това нахлу по левия фланг. Нагласи си топката на десния крак и стреля към далечния ъгъл. Наумов показа добра концентрация и отрази удара.
Пет минути след началото на втората част ЦСКА 1948 организира много добро нападение. Денислав Александров беше изведен с пас в коридор. Той успя да преодолее излезлия неразчетено Дюлгеров, но си поведе твърде дълго топката, която ицлезе извън очертанията на терена.

В 67-ата минута Панайотов стреля много над вратата на ЦСКА 1948. Секунди по-късно отново халфът пробва да изненада на Наумов, като този път ударът му беше точен, но стражът плонжира и спаси.

В добавеното време Симеон Петров задържа Зе Гомеш в наказателното поле. Футболистът на Черно море падна, а главният съдия Станимир Тренчев отсъди дузпа. Зад топката застана Пабло Гарсия, който опъна мрежата за оформи крайното 2:0 в полза на "моряците".

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 1948 2:0

1:0 Даниел Димов (28)

2:0 Пабло Гарсия (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 17. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 7. Марио Топузов, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 33. Галин Стефанов Иванов, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 9. Денислав Ангелов

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"