ОБЗОР: Рокада на върха във Втора лига, Етър загуби последното си домакинство за годината

Хебър е новият лидер след успех в Перник над друг от претендентите за промоция – Миньор

С четири мача днес завърши предпоследният за годината XXI кръг от футболната ни Втора професионална лига.

Още в първия от тях Хебър поднесе страхотен подаръка за именния ден на наставника си Николай Митов, след като спечели с 3:1 визитата си на пряк конкурент за промоция – Миньор.

Благодарение на успеха си в Перник отборът от Пазарджик се изравни по точки с лидера Етър, който малко по-късно допусна неочаквана загуба от дубъла на Лудогорец с 1:2 в последното си за годината домакинство и сдаде върха на Хебър.

„Болярите“ инкасираха две бързи попадения в края на първата част, дело на Алекс Луканов в 35-ата и на Илкер Будинов в 42-ата минута, а голът на Мариян Иванов (87) малко преди края не стигна дори за точка, така че те останаха с 46 в своя актив.

Толкова има и Хебър, но заради по-добрите си показатели оглави временното класиране, докато третият Спартак (Варна) изостава само с 1 точка от първото място.

В другите две срещи от кръга, играни днес, Созопол победи с класическото 3:0 гостуващия Левски (Лом), докато Ботев (Пловдив) II и Добруджа не си вкараха гол в Коматево – 0:0.

Novsport.com проследи развитието на мачовете в реално време, а ето резултатите и голмайсторите днес:

Миньор Перник - Хебър 1:3 (ПОДРОБНОСТИ)
1:0 Емил Ценов (42)
1:1 Жак Пехливанов (43)
1:2 Георги Търтов (62)
1:3 Живко Петков (87)

Ботев Пловдив II - Добруджа 0:0 (СЪСТАВИ)

Етър - Лудогорец II 1:2 (СЪСТАВИ)
0:1 Алекс Луканов (35)