Шиникова влезе в основната схема в Анже

Шиникова влезе в основната схема в Анже

Турнирът във френския град е с награден фонд от 115 хиляди долара

Втората ракета на България Изабелла Шиникова записа нова победа в квалификациите и се класира за основната схема на турнира по тенис WTA 125 във френския град Анже с награден фонд 115 хиляди долара.

Поставената под номер 3 в пресявките Шиникова победи с 6:3, 6:2 Мартина ди Джузепе (Италия), която е №278 в световната ранглиста. В първата си среща българката се наложи над представителката на домакините Алис Роб с 6:4, 6:1.

30-годишната софиянка проби Ди Джузепе още в първия гейм на срещата, а в края на сета направи още един брейк за 6:3.

Втората част започна с преднина от 3:0 за Шиникова. Българката, която е №234 в класацията, постигна още един пробив в края за 6:2 и затвори срещата в своя полза за 51 минути.

Иван Иванов загуби финал в Испания

Руснак спечеби турнира на Надал

Джокович бие в Австралия без да играе

Якуб Меншик се оттегли

Димитър Кисимов отпадна в първия кръг на Australian open

Димитър Кисимов отпадна в първия кръг на сингъл при юношите на Откритото първенство на Австралия по тенис. 

Сабаленка на четвъртфинал в Австралия (ВИДЕО)

Водачката в женската схема на турнира по тенис „Открито първенство на Австралия“ Арина Сабаленка (Беларус) преодоля една тийнейджърка в четвъртия кръг, но я чака още една, ако иска да си гарантира място на полуфинал.

Алкарас на четвъртфинална Australian Open (ВИДЕО)

Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на Australian Open за трета поредна година, след като надигра Томи Пол в три сета – 7:6(6), 6:4, 7:5.

Рууд елиминира бивш финалист в турнира след здрава битка на АО

Норвежецът се класира за осминафиналите в Мелбърн