Берое обърна Академик в Балканската лига (ВИДЕО)

На старозагорци предстои гостуване в Северна Македония

Берое победи Академик Пловдив с 98:91 (22:27, 25:23, 27:25, 24:16) в среща от група "Б" на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Домакините стигнаха до успеха след по-силна игра в заключителните 10 минути и записаха трети успех в девет двубоя. Академик допусна пето поражение и приключва груповата фаза с актив 5-5.

На старозагорци предстои гостуване в Република Северна Македония на ТФТ Скопие на 2 февруари.

На почивката пловдивчани водеха с 50:47, но домакините направиха серия от 15:1 в последната четвърт и стигнаха до обрата. Обина Олека беше най-полезен за домакините с 30 точки и 10 борби. Антон Кук завърши с 26 точки, а Седариан Рейнс се отчете с 14 точки, 11 борби и 9 асистенции. Берое отново беше без капитана си Александър Янев.

За Академик не играха Васил Бачев, Неманя Бешович и Тони Гуджино. Най-резултатен за пловдивчани беше Николай Титков с 30 точки, 6 борби и 3 асистенции. По 16 точки вкараха Николай Николов и Робертс Фрейманис, а с 14 точки и 6 асистенции завърши Адриан Секулов.