ОФИЦИАЛНО: Австралия анулира визата на Джокович и ще го депортира

ОФИЦИАЛНО: Австралия анулира визата на Джокович и ще го депортира

Сърбинът все още има минимална надежда, че ще може да играе на Australian Open

Австралия анулира отново визата на световния номер 1 в тениса Новак Джокович и възнамерява да го депортира!

Сега единствената надежда на сърбина да защитава титлата си от първия турнир за годината от Големия шлем е със съдебно производство.

Министърът на имиграцията Алекс Хоук обяви решението си малко преди 18 часа (местно време) в петък. 

„Днес упражних правомощията си съгласно раздел 133С(3) от Закона за миграцията да анулирам визата притежавана от г-н Новак Джокович от съображения за здравето и добрия ред, въз основа на това, че е в обществения интерес“, написа Хоук в писменото си изявление.

„При вземането на това решение внимателно обмислих информацията, предоставена ми от Министерството на вътрешните работи, австралийските гранични сили и г-н Джкович“, се казва още в информацията.

Правителството на Австралия е твърдо ангажирано със защитата на границите, особено във връзка с пандемията от COVID-19.

Вавринка: Време е да напиша последната глава от тенис кариерата си

Следващата година ще бъде последната му в тениса

Двама българи със загуби на старта в Анталия

Динко Динев и Янаки Милев с ранни поражения

Иван Иванов беше обявен за световен шампион при юношите

Признанието е за силната 2025 година на родния тенисист

Динко Динев отпадна в Анталия

Динко Динев отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара

Иван Иванов е №1 на Варна

На изискана гала вечеря в Юнашкия салон във Варна се състоя церемонията по награждаването на "Спортист на Варна" за 2025 година.

Стаматова бие в Турция

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Джокович ще открие сезона в Аделаида

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович потвърди участие на турнира от ATP 250 в Аделаида, Австралия, в началото на сезон 2026, съобщиха организаторите

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация