Борисов за скандала Раева-Василев: Кръстникът на мафията ги сдобри

Борисов за скандала Раева-Василев: Кръстникът на мафията ги сдобри

Тези хора си мислят, че още са в предизборна кампания и никой не им държи сметка

Бойко Борисов, който имаше живо включване във "Фейсбук" от село Грашево, коментира и скандала от вчера между спортния министър Радостин Василев и Илиана Раева. Както вече стана ясно, двамата все пак се помириха, заравяйки томахавките, а шефката на родната федерация по художествена гимнастика даде коментар за случилото се.

"Те за един месец направиха всички наши грешки за цялото ни управление, даже ги надградиха. Това, което се случи вчера в спорта... Да дадеш нарочна пресконференция и да обявиш, че има страхотни нарушения, и че в гимнастиката са лакеите на мафията, това са тежки думи. Тези хора си мислят, че още са в предизборна кампания и никой не им държи сметка", коментира Борисов.

"Нещо повече, продължиха с това, че вече са говорили с вътрешния министър, след това имаше и пост на премиера, който застава зад своя министър на спорта. И вечерта кръстникът на мафията се обади и днес всичко е мир и любов, вече мафия няма, вече всичко е похарчено прозрачно, вече пак гимнастичките са нашето знаме, а левскарите в сърцето на спортния министър са поне колкото и цесекарите. Мир и любов", продължи лидерът на ГЕРБ.

"Просто кръстникът на мафията се обади и им каза "я бързо се оправяйте, защото не може така да става с две големи групи фенска маса". Какъв е този упрек към нас - че сме финансирали художествената гимнастика. Да, финансирахме ги и взеха олимпийско злато, победиха Русия. Шапка до земята, не до колене. Световни шампионки станаха, зала "Арена Армеец" препълнена - 15 хиляди публика събраха. Децата бяха екстаз, викаха и гледаха шампионките си. Това ли е грях, как не ги е срам", продължи разпалено Борисов.

"Много ми е интересно дали ще ги попитате кой кръстник, на коя мафия, снощи ги сдобри", обърна се той към репортерите.

"Аз имам отговор. Със сигурност не е от опозицията. Стои високо и дава задачи. Но днес се изненадал, че му стържат любимите хора", добави Бойко Борисов.

Весела Лечева участва в консултация за бъдещето на олимпийското движение с президента на МОК

„Не бих могла да бъда по-съгласна с Вас“, отговори Ковънтри на изказването на Весела Лечева

100 награди очакват своите победители в кампанията с карти Visa Fibank-eMAG

Кобрандираната кредитна карта Visa Fibank-eMAG предоставя редица предимства за клиентите на ПИБ

Асоциацията на българските спортни федерации насрочи общо събрание

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) ще проведе Общо събрание на 16 декември 2025 г.

Производители от Пловдив, Варна и Сливен заеха призовите места в 13-ото издание на конкурса „Най-добра българска фирма на годината“

В надпреварата, инициатива на Fibank, беше включен нов индикатор за готовността на предприятията да посрещнат предизвикателствата при въвеждане на еврото

Весела Лечева се подписа на стената на олимпийците в МОК

Проведе разговор за Милано – Кортина

Председателят на БОК Весела Лечева участва в дискусията "Готови за бъдещето" на МОК

Лечева се обяви за по-голяма видимост на треньорите и запазване на традициите на олимпийското движение по време на общото заседание в Лозана

Лечева ще участва в комисия на МОК с Кърсти Ковънтри

Председателят на БОК и член на комисията на МОК по „Обществени въпроси и корпоративни комуникации“ Весела Лечева е на тридневно посещение в Лозана.

Иван Пешев: ММС за пореден път призовава спешно приемане на Закона за спортното хулиганство

„Подобни прояви нямат място нито по спортните терени, нито по трибуните!“

МОК с позиция за ситуацията в БОК

Проблемите с властта са неприемливи и могат да доведат до тежки санкции за България