Адриан Андреев е полуфиналист във Форли (ВИДЕО)

Адриан Андреев е полуфиналист във Форли (ВИДЕО)

Срещата продължи 2 часа и 44 минути

Адриан Андреев се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" във Форли (Италия) с награден фонд 45 730 евро, съобщават от Българската федерация по тенис.

Така Андреев за първи път се класира на тази фаза на Чалънджър турнир в кариерата си. На четвъртфиналите българинът победи със 7:6(6), 4:6, 6:3 номер 289 в света Еван Фърнес от Франция. Срещата продължи 2 часа и 44 минути. Преди този мач Андреев постигна още четири победи (2 в основната схема и 2 в квалификациите).

Българинът сервира на два пъти за спечелване на първия сет при 5:4 и 6:5, но допусна пробиви. Така се стигна до тайбрек. В него Андреев изостана с 2:6 точки, но спечели следващите шест разигравания за да спечели първия сет.

Във втората част Андреев бе пробит за 3:4. До края на тази част нови пробиви нямаше и така сетовете бяха изравнени.В третата решителна част Адриан проби за 5:3, а след това затвори мача в своя полза с гейм на 30.

С този успех Андреев вече си осигури 34 точки за световната ранглиста, където е на 363-ата позиция.

Адриан ще играе на полуфиналите срещу №3 в схемата и №211 в световната ранглиста Джей Кларк от САЩ или № 347 в света Пол Джъб от Великобритания.

Полуфиналът във Форли

Алкарас с 15-а поредна победа на Уимбълдън (ВИДЕО)

Фонини създаде големи проблеми на действащия шампион

Наши тенисисти на осминафинал в Роухямптън

Шест българчета ще участват в надпреварата на двойки

Сабаленка с летящ старт на "Уимбълдън"

Арина Сабаленка не срещна почти никакви затруднения и победи канадската квалификантка Карсън Бранстин в два сета на старта на "Уимбълдън"

Новак Джокович смени кондиционния си треньор

Вече работи с хърватин, подготвял Синер и Зверев

Отлично: Томова победи двукратна финалистка на „Уимбълдън“

Българката се класира за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания

Виктория Томова бележи сериозен спад в ранглистата

Първата ракета на България при жените Виктория Томова падна с 30 места в седмична ранглиста на сингъл на Женската тенис асоциация (УТА).

Григор Димитров стартира Уимбълдън от 21-о място в света

Най-добрия български тенисист Григор Димитров остана на 21-о място в световната ранглиста преди започващото днес Открито първенство на Великобритания. 

Циципас изненада: Иванишевич ме тренира като начинаещ

Двамата работят много интензивно

Алкарас: Чувствам се готов за "Уимбълдън"

Защитаващият титлата си испанец е пълен с увереност