Майкъла за "Герена": Каква козирка ще слагат на това общежитие?

Майкъла за "Герена": Каква козирка ще слагат на това общежитие?

Вижте какво още каза Георги Илиев

Георги Илиев-Майкъла сподели мнението си за казуса с новия стадион на ЦСКА. Пред "Мач Телеграф" той не пропусна да жегне и Левски за "Герена".

"Трябва да се премахнат тези насипи. Те вече не вършат работа. Преди 30-40 години са вършили, но са износени вече. Трябва да бъдат премахнати и да се построи едно красиво и модерно съоръжение. Такова, каквото ЦСКА и феновете на този клуб заслужават. Ако се сложи по-лека конструкция, всичко ще стане по-бързо и далеч по-лесно. Капацитетът ще бъде между 22 и 25 хиляди, което е добре. 18 000 места ще бъдат малко, защото всички знаем колко голяма е "червената" публика. Един красив стадион би върнал феновете по трибуните", започна Майкъла.

"Всичко ще струва някъде около 38-40 милиона евро. Едно подобно съоръжение би вдигнало посещаемостта на мачовете на ЦСКА, а не както е сега - да ходят по 1000 души на мач. Върне ли се публиката, отборът ще има голямо предимство. Оттам идват и успехите - шампионската титла и доброто представяне в Европа. Това е една реклама и ще влязат приходи. Вижте в Северна Македония и в Албания какви стадиони вдигнаха, този на комшиите ни струва 160 милиона евро.

Вижте и в Румъния какви съоръжения имат вече. В България има един стадион в Разград и толкова. Останалите тънат в мизерия. Министър Радостин Василев е много сериозен човек и вярвам, че ще помогне. Той обръща внимание на всички, а не само на ЦСКА. Не знам какво искат от Левски. Това "общежитие", защото за мен този сектор е това, каква козирка ще му слагат. Министърът им го каза в прав текст. Ще им струва много. Той помага на "сините". Ако има форма, под която държавата да помогне за изграждането на козирката, трябва да помогне и на Локомотив София за осветлението. И Венци Стефанов е прав. Защо да се помага на пловдивските отбори, а на софийските не", заяви Майкъла.

Спартак Варна предложи договор на нападател

Варненският Спартак предложи договор на Димитър Митков и до седмица най-късно ще е ясно дали таранът ще се завърна в родния си клуб.

Скаршем е получил проблеми с кръста

Контузия в областта на кръста е попречила на Улаус Скаршем да вземе участие в първата контролна среща на ЦСКА по време на лагера в Турция

Монтана обяви графика за зимната подготовка

Монтана стартира с контролите от зимната си подготовка в Ерден

Сираков: 30 години няма нападател като мен

Собственикът на Левски Наско Сираков разкри какъв нападател иска да привлече на "Герена", но вече няколко десетилетия не може да го направи

ЦСКА набеляза американец от Ботев Враца

ЦСКА е следял изкъсо ситуацията около американския офанзивен полузащитник Хосе Гайегос

Трансферът на Переа в Левски е все по-възможен

Звездата на Локомотив Пловдив е със свалена цена