Джокович излезе с първи коментар след решението на съда

Джокович излезе с първи коментар след решението на съда

"Неприятно е, че целият фокус беше върху мен", заяви той

Световният №1 в тениса Новак Джокович няма да обжалва решението на Федералния съд в Австралия, да не уважи неговия апел срещу повторното анулиране на неговата виза, това стана ясно от изявление, което беше публикувано от сърбина.

 

„Искам да направя кратко изявление, за да адресирам решението на съда по-рано днес. Сега ще си взема малко време да си почина и събера, преди да направя допълнителни коментари.

„Разочарован съм от решението на съда, да не уважи моята молба за преразглеждане на решението на Министъра да анулира моята виза, което означава, че не мога да остана в Австралия и не мога да играя на Australian Open. Уважавам решението на съда и ще съдействам на съответните власти в процеса на моето заминаване от страната.

„Не ми е приятно, че целият фокус беше върху мен през последната седмица и половина. Надявам се сега всички да се фокусираме върху играта и турнира. Искам да пожелая на всички играчи, официални лица, служители, доброволци и фенове всичко най-добро за турнира.

 „Не на последно място искам да благодаря и на моите семейство, приятели, отбор, поддръжници, фенове и сръбски другари за непрестанната подкрепа. Вие бяхте невероятен източник на сила за мен“, завърши сърбинът.

Девет българки на турнир от ITF за жени в Пазарджик

Девет български тенисистки ще играят в първия кръг в основната схема на сингъл на турнира от ITF за жени в Пазарджик „Goto Diamonds Cup". Надпреварата се провежда на базата на ТК „Фаворит" и е с награден фонд 40 хиляди долара.

Пазарджик е домакин на международен ITF курс за съдии „бяла значка“

Трима български съдии участват

Тенис с кауза на национален WINBET тенис център

Първо място при жените спечели Йорданка Димитрова

Лудогорец стартира свободна продажба на пакетни билети за мачовете в Лига Европа

Цените на пропуските са ясни

Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста на УТА.

Григор Димитров запази 28-а позиция в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров запази своята 28-а позиция в световната ранглиста на АТП, която бе обновена днес.

Испания е последният финалист за Купа "Дейвис"(ВИДЕО)

Испания направи обрат срещу Дания и стана последният финалист в отборния турнир по тенис за Купа "Дейвис"

Александър Василев: Тази победа е на целия отбор

Героят на България за Купа "Дейвис" говори след успеха си над Емил Руусувуори в Пловдив

ФЕНОМЕНАЛНО: Александър Василев класира България! (ВИДЕО)

Новото ни "златно момче" с втора победа срещу Финландия