Хамбургер изхвърли Кьолн за Купата след дузпи и кошмарна грешка (ВИДЕО)

Карлсруе елиминира Мюнхен 1860

Хамбургер спечели с 4:3 след изпълнение на дузпи гостуването си на елитния Кьолн от турнира за Купата на Германия. Решаващ за изхода от мача се оказа удара от бялата точка на Флориан Кайнц. Той прати топката в мрежата, но на повторенията обаче се видя, че при удара футболистът на Кьолн се подхлъзва и докосва топката с двата крака, което е нарушение на правилника. Попадението правилно не беше зачетено, а Хамбургер триумфира.

Преди това двата тима не успяха да си вкарат гол в редовното време, а в продълженията си размениха по едно попадение, като това за Кьолн дойде две минути след изтичането на 120-ата. Антони Модест беше точен от дузпа. Глатцел беше точен за втородивизионния Хамбургер в 92-ата минута.

По същото време втородивизионният Карлсруе спечели с 1:0 гостуването си на третодивизионния Мюнхен 1860 и също се класира за 1/4-финалите.

Попадението реализира Марвин Ваницек. Той се разписа в 69-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Фабиан Грейлингер след центриране отдясно на Марко Тиеде.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел