Хетафе с важна победа в битката за оцеляване (ВИДЕО)

Тимът на Кике Санчес Флорес надви с 4:2 Гранада

Хетафе постигна важна победа в битката за оцеляване. Тимът на Кике Санчес Флорес надви с 4:2 Гранада в среща от 21-ия кръг на ЛА Лига. Успехът е още по ценен, защото е срещу пряк конкурент. Успехът позволи на Хетафе да се качи до 16-а позиция в таблицата с 21 точки. Гранада пък остава на 14-о място с 24 т.

Домакините откриха резултата в десетата минута. Тогава лошо изчистена топка им позволи да организират контраатака и Сандро Рамирес се разписа с изстрел по земя - 1:0.

Само три минути трябваха на Гранада, за да изравни. В 13-ата минута Хорхе Молина получи пред вратата и подаде към Луис Суарес, а той отблизо вкара за 1:1.

В 48-ата минута Хетафе отново си върна преднината. Енес Юнал получи извеждащ пас в наказателното поле, първият му удар бе спасен, но топката отново попадна в него и при втория опит той бе точен за 2:1.

"Синьо-белите" вкараха трети гол в 63-ата минута. Тогава изстрел на Матиас Оливера Мирамонтес бе спасен от вратаря, но Неманя Максимович бе заел добра позиция и вкара в опразнената врата.

В 78-ата минута гостите върнаха интригата с втори гол на Луис Суарес, който се възползва от грешка на вратаря и блокира опита му за подаване, като от рикошета топката се озова в мрежата за 3:2.

В 87-ата минута обаче Хетафе подпечата успеха си с четвърто попадение. Борха Майорал напредна отляво и успя да промуши кълбото под плонжа на вратаря за крайното 4:2.

Сасуоло шокира Интер и запази шансове за спасение (ВИДЕО)