Локомотив Пд обърна Марица с три гола за 15 минути (ВИДЕО)

Каращият проби Самсон Комолафе се разписа за "смърфовете"

Локомотив (Пловдив) спечели с 3:1 контролата срещу Марица, играна в града под тепетата. "Смърфовете" губеха с 0:1 до 75-ата минута, след като Айкут Янъков бе открил за гостите, но с попадения на Георги Минчев от дузпа, Самсон Комолафе и Кристиан Гомис стигнаха до обрат.

След половин час игра гостите бяха близо до откриване на резултата. Валери Домовчийски изведе Петър Атанасов сам срещу вратаря, но Лукас Рейдър парира удара му.

Малко по-късно Мариян Тонев се озова на добра позиция, но бе блокиран и върна към Домовчийски, чийто удар обаче бе спасен от стража на Локомотив.

В началото на втората част Марица откри резултата. Центриране отляво намери непокрития Айкут Янъков, който плонжира и с глава прати топката в мрежата.

Четвърт час реди края "смърфовете" изравниха. Георги Минчев нахлу в наказателното поле, където бе съборен и съдията отсъди дузпа. Националът не сгреши от бялата точка. Четири минути по-късно Локо стигна до пълен обрат. Каращият проби Самсон Комолафе бе изведен сам срещу вратаря и вкара за 2:1.

В заключителните секунди на двубоя падна и третото попадение за Локо. Разписа се Гомис.