Бохум и Кьолн със зрелищно равенство в Бундеслигата (ВИДЕО)

Двата тима си вкараха четили гола

Бохум и Кьолн направиха зрелищно 2:2 в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Герит Холтман и Такума Асано бяха точни за домакините, а за "козлите" се разписаха Тимо Хюберс и Антони Модест.

Гостите имаха добра възможност да вземат преднина в 23-ата минута, но Антони Модест стреля над вратата от изгодна позиция. Бохум поведе в средата на първата част, след като Герит Хофман технично проката топката между краката на вратаря за 1:0.

Кьолн изравни в 36-ата минута. След серия от рикошети топката попадна в Тимо Хюберс и той отблизо изравни за 1:1. Футболистите на Щефен Баумгарт вкараха втори гол в последната минута на първото полувреме, когато отлично подаване от дълбочина намери Антъни Модест в отлична позиция и той прехвърли Мануел Риман за 2:1.

Бохум започна много активно втората част и на няколко пъти бе близо до изравнително попадение, но удари на Едуарт Льовен и Герит Холтман бяха спасени. Домакините достигнаха до попадение в 70-ата минута, когато една не много бърза топка отляво премина през наказателното поле и достигна Такума Асано, който с точен удар я прати в мрежата на Кьолн за 2:2.

В оставащите минути до края на двубоя Бохум доминираше, но не успя да създаде реални голови ситуации, от които да достигне до попадение и да грабне всичките три точки.

С поделените по точка Кьолн заема 7-ото място в класирането, а Бохум е 11-и с 24.

Фиорентина отново е на финал в Европа (ВИДЕО)

"Виолетовите" за втора поредна година спорят за трофея в Лигата на конференциите