ГОЛОВО ШОУ НА "КАМП НОУ"! Барселона помете Атлетико М (ВИДЕО)

Дани Алвеш с гол, асистенция и червен картон, Адама Траоре и Обамеянг дебютираха

Барселона изигра много силен мач и разби с 4:2 Атлетико Мадрид на "Камп Ноу" в дербито от 23-ия кръг на Ла Лига. Дебют за каталунците направиха новите попълнения Адама Траоре и Пиер-Емерик Обамеянг. Първият започна титуляр а габонецът влезе след почивката. 38-годишният Дани Алвеш също получил шанс да бъде в стартовия състав на Барселона. Той се отчете с гол и асистенция, след което беше изгонен.

Успехът помогна на Барса да измести днешния си съперник от четвъртото място. Тимът на Шави вече е само на две точки от третия Бетис.

Гостите поведоха още в 8-ата минута. Луис Суарес изведе Караско, който без забавяне прати топката в далечния ъгъл на Тер Щеген. Отговорът на Барселона не закъсня. След по-малко от 120 секунди каталунците изравниха с фантастичен гол на Жорди Алба. Дани Алвеш видя непокрития си съотборник и той нанесе удар от воле, който влетя в горния ляв ъгъл на вратата на Облак - 1:1.

Обратът стана факт н 20-ата минута. Адама Траоре се отличи с асистенция, след като надигра Ермосо по крилото и центрира към Гави, който с глава прати топката във вратата на Атлетико за втори път.

Барса продължи да играе много добре и да тормози отбраната на съперника. Първо Жоао Феликс, а след това и Гави, пропуснаха по едно изгодно положение пред двете врати. В 34-ата минута рикошет позволи на Феран Торес да опита шут от малък ъгъл, но изпълнението бе крайно разочароващо.

Три минути преди края на първата част Барса си осигури комфортен аванс от два гола. Жерар Пике стреля с глава, топката се отби в напречната греда и при добавката Араухо не сбърка.

В началото на второто полувреме Дани Алвеш разстреля Облак с плътен удар от движение след подаване отляво и обра овациите на зрителите по трибуните.

В 58-ата минута Луис Суарес вкара с глава отблизо. Уругваецът не отпразнува попадението и дори се извини на феновете на Барса. Голът на Суарес видимо обърка домакините и в следващите няколко минути Атлетико видимо беше по-добрият отбор.

За капак в 69-ата минута Дани Алвеш получи директен червен картон заради умишлен ритник без топка в прасеца на Караско. Арбитърът Хил Мансано обаче пожали Даниел Вас, който в края на мача спря непозволено втурналия се сам срещу вратаря Феран Торес.

БАРСЕЛОНА - АТЛЕТИКО М 4:2

0:1 Караско (8)