ПОГРОМ В КЪРДЖАЛИ: Лудогорец вкара 4 гола на Арда (СНИМКИ+ВИДЕО)

Шампионите с мощен старт при Шимунджа

Българският шампион Лудогорец започна ударно пролетния дял във футболния ни елит.

Разградчани разбиха като гости Арда с 4:0 в официалния дебют на новия си треньор Анте Шимунджа.

Те решиха всичко в Кърджали още преди почивката, когато забиха 4 безответни попадения в отложения мач от 4-ия кръг на efbet Лига.

Благодарение на успеха си „орлите“ дръпнаха с 5 точки на върха пред преследвача ЦСКА, който в 16:30 часа също ще изиграе отложения си мач – визита на Локомотив (София).

Головата фиеста на стадион „Арена Арда“ започна още в 7-ата минута, когато Пиерос Сотириу засече с плонж центриране на Шакил Пинас отляво и откри резултата.

Само 5 минути по-късно пък голмайсторът се превърна в асистент, след като хитро върна топката към връхлитащия Каули Оливейра и той с мощен шут я прати в мрежата на дебютиралия за Арда вратар Християн Василев.

Последният надали ще иска да помни дълго първия си официален мач с екипа на „сините“, защото в 23-ата минута допусна трети гол.

Тогава капитанът на гостите Кирил Десподов центрира от статично положение и Игор Пластун продължи с крак в наказателното поле. С доза късмет топката стигна до Алекс Сантана, който падайки успя да я насочи в мрежата и така оформи класиката.

Шест минути преди края на първите 45 пък Кафумана Мануел Шоу реализира най-красивото попадение в срещата. Анголският халф на Лудогорец засече майсторски с глава центриране от корнер и прехвърли вратаря, насочвайки топката в далечния горен ъгъл за 4:0 в 39-ата минута.

При този резултат дойде и почивката, а скоро след нея Лудогорец вкара още веднъж. Пиерос Сотириу се разписа след добавка, ала с намеса на системата VAR голът му бе отменен.

През второто полувреме Арда заигра по-добре и отправи няколко изстрела към Серджио Падт, след като нямаше нито един точен удар преди почивката, но в крайна сметка домакините не успяха да стигнат дори до почетно попадение.

В самия край чудесен шанс за такова имаше Тонислав Йорданов, но с глава пропусна от непосредствена близост и така срещата приключи с категоричен успех на Лудогорец.

След него шампионите вече имат 45 точки, докато Арда остана с 22 в своя актив след повторния дебют на Стамен Белчев начело на тима.

Отборът от Кърджали е само на 3 от последните 4 места във временното класиране, докато разградчани са с 5 пред втория ЦСКА, но и с мач повече.

Арда - Лудогорец 0:4
0:1 Сотириу (7)
0:2 Каули (12)
0:3 Сантана (23)